ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Rolinka chce Sparta. Uvidíme podle peněz, zní z Holešovic

Velikost textu:

Praha - Kapitán hokejových mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek by po odchodu z Pardubic mohl jít do pražské Sparty. Vedení tradičního rivala Východočechů zájem o třiatřicetiletého útočníka potvrdilo s tím, že bude záležet, zda najde finanční prostředky na jeho angažování.

Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek

"Už po sezoně jsme zájem měli, ale Tomáš dal přednost Pardubicím, čímž pro nás celá věc skončila," uvedl sportovní manažer Sparty Patrik Martinec. Rolinek sice toužil pokračovat v Pardubicích, kde je doma, ale ty svou nabídku smlouvy následně stáhly. "Teď je ta situace nová a musíme to znova zvážit," doplnil Martinec.

"Jedna věc je, zda na to akcionáři uvolní prostředky. Pokud ano, potom už to bude záviset na tom, jestli Tomáš bude Pepovi Jandačovi sedět do týmu," uvedl Martinec. S koučem Josefem Jandačem pojí Rolinka úspěšné působení v reprezentaci. Právě na šampionátu v Německu před třemi lety vedl rodák ze Žďáru nad Sázavou mužstvo jako kapitán, zatímco Jandač byl asistentem hlavního kouče Vladimíra Růžičky.

"Já bych Tomáše samozřejmě chtěl," řekl Jandač. Během víkendu má proběhnout schůzka Sportovního Holdingu Praha, pod nějž spadá Sparta i účastník KHL Lev Praha. "Posedíme s lidmi ze Lva, aby nám řekli svoje představy, koho budou a nebudou uvolňovat," dodal Jandač.

Rolinek by ve Spartě oblékl dres čtvrtého extraligového týmu. Převážnou část kariéry v tuzemsku strávil v Pardubicích, v sezoně 2003/04 ale hájil rovněž barvy Litvínova a Liberce. Před ročníkem 2008/09 zamířil do Kontinentální ligy, kde oblékal čtyři roky dres Magnitogorsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.