ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Sýkora potvrdil roční angažmá v Minsku

Velikost textu:

Minsk - Český hokejový trenér Marek Sýkora potvrdil, že se stal novým koučem Dinama Minsk. S účastníkem Kontinentální ligy se dohodl na roční smlouvě. Padla tak možnost, že by v příští sezoně vedl Lev Hradec Králové, který usiluje o vstup do KHL. V případě úspěšného angažmá v Dinamu by Sýkora mohl na světovém šampionátu v příštím roce vést běloruskou reprezentaci.

Marek Sýkora
Marek Sýkora
Otevřít galerii
 • Marek Sýkora zdroj: hokejkv.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hráči Dinama Minsk autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Je to skutečně tak, jsme již definitivně dohodnuti na ročním kontraktu," řekl dnes zkušený kouč, který v uplynulé sezoně trénoval Jekatěrinburg. Vybíral ze dvou nejvážnějších nabídek. "Ve hře byl také Nižnij Novgorod, ale rozhodlo i to, že Minsk je hodinu a půl cesty letadlem," uvedl Sýkora.

Bývalý kouč Plzně, pražské Slavie, Pardubic a Karlových Varů v minulosti působil v Rusku také v Magnitogorsku, kde si udělal dobré jméno. Přestože již zvažoval ukončení kariéry, minulý rok si ji díky nabídce Jekatěrinburgu ještě prodloužil. Nečekaně úspěšná sezona, v níž se klub dostal do play-off, mu zajistila další nabídky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.