ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Trenér Pazourek odchází z brněnské Komety

Velikost textu:
aktualizováno 25. 11. 2009 21:40

Brno - Hokejová Kometa Brno podruhé v sezoně mění trenéra. Poslední tým extraligy opouští Pavel Pazourek, který dnes na vlastní žádost odstoupil. Mužstvo zatím povede asistent Mojmír Trličík. Důvodem Pazourkova rozhodnutí byly neuspokojivé výsledky a snaha dát týmu nový impulz. Jeho nástupce bude vedení Komety podle majoritního vlastníka klubu Libora Zábranského nyní hledat. Pazourek by rád v klubu dál působil v jiné funkci. Zatím ale svou budoucnost s vedením neřešil.

Pavel Pazourek
Pavel Pazourek
Otevřít galerii
 • Pavel Pazourek zdroj: hc-kometa.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1259/125894.jpg?1259145468
 • Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/773/77222.jpg?1238599119

"Zatím je pro nás informace příliš čerstvá. Proto v tuto chvíli nemohu říci, v jakém časovém horizontu otázku nového trenéra vyřešíme. Chceme to udělat brzy, na druhé straně nechceme nic uspěchat," řekl Zábranský.

Pazourek rezignoval po úterní porážce 2:4 s Plzní, po níž Kometa ztrácí na předposlední Kladno už jedenáct bodů. V Pazourkovi rozhodnutí uzrálo právě po tomto zápase, v jehož průběhu nespokojení diváci skandovali "Pazourek ven". Na tiskové konferenci po utkání však ještě tvrdil, že nemá ve zvyku sám odstupovat. V průběhu noci ale názor změnil. "I když jsme v tabulce poslední, tak je pořád o co hrát. A někdo nový může dát týmu další impulz, který přináší každá změna. A také šance, že se nový trenér trefí do naturelu hráčů," řekl Pazourek.

Pavel Pazourek:

"Hráči mají nesmírnou chuť hrát, trénovat. Nikomu není situace lhostejná. Spolupráce byla velmi dobrá."

Šestapadesátiletý kouč převzal mužstvo extraligového nováčka po čtvrtém kole místo odvolaného Vladimíra Kýhose. V minulé sezoně vedl prvoligový Hradec Králové a do brněnského klubu poté přišel na pozici sportovního manažera mládeže. V Brně se jedná už o třetí trenérský odchod. V polovině listopadu opustil tým na vlastní žádost asistent Václav Baďouček.

VIDEO:

Kometa Brno opět mění trenéra - reportáž sledujte zde

Pazourek po svém příchodu cítil, že se Kometa zvedá. V posledních devíti zápasech hrála sedmkrát doma a získala devět bodů. "Ale nyní jsme šli zase dolů. Když jsme se herně zvedali, tak jsme neměli štěstí. Po prohrách se najednou dělá všechno špatně. Samozřejmě přemýšlím o tom, co se případně nevyužilo a na druhé straně využilo. Všechno šlo hodně rychle," dodal kouč.

Fanoušci Komety Brno
Fanoušci Komety Brno
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.