ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Sparta se před začátkem extraligy netají vysokými cíli

Velikost textu:

Praha - Hokejisté pražské Sparty budou na startu nové extraligové sezony patřit opět k největším favoritům soutěže. Vedení klubu se netají nejvyššími ambicemi, po týmu navíc vyžaduje, aby atraktivním pojetím dokázal přivábit do hlediště Tesla Areny co nejvyšší počet návštěvníků. Zásadní změny v kádru třetího týmu minulé sezony přes léto nenastaly, z postu hlavního kouče však povede Pražany nově Pavel Hynek.

HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
Otevřít galerii
 • HC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40643.jpg?1228223006
 • Pavel Hynek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trenér Hynek si je dobře vědom, že pro Spartu jsou cíle nastaveny velmi vysoko. "Žádný konkrétní úkol jsem nedostal, ale myslím si, že ve Spartě jsou ty cíle a ambice každý rok stejné. Bez ohledu na ekonomickou situaci, kvalitu a šířku kádru. Já myslím, že to ke Spartě patří každý rok. Ty cíle musí být nejvyšší a jakékoliv jiné by byly alibismus," uvedl Hynek.

Na startu sezony posílí Pražany bývalá opora klubu Jaroslav Hlinka, velké pohyby v kádru ale nenastaly. "Ta zásadní změna se udála na brankářském postu, kde jsme angažovali Honzu Cháberu. Do obrany se nám vrací Jarda Mrázek, o místo v prvním týmu si během letní přípravy řekl mladý útočník David Tůma. Tým je konsolidovaný, podařilo se nám ho udržet pohromadě," shrnul Bříza.

Sparta se může opřít o sponzory a diváky

Jistou stabilitu zajistila Spartě nedávno uzavřená smlouva s LG Electronics. "V dnešní době v klubových rozpočtech zajišťují 75 až 80 procent peněz sponzoři. Podepsání dlouholeté smlouvy s novým partnerem je pro nás proto prvním velkým úspěchem," připomněl prezident klubu Viliam Sivek nelehké období ekonomické recese. "Přežít - to totiž bude jeden z hlavních úkolů extraligových klubů," dodal.

Příznivým faktorem je také zájem fanoušků. "Již nyní máme více prodaných permanentek oproti loňské sezoně, což vnímáme velmi pozitivně a svědčí to o soudržnosti a víře našich příznivců v mužstvo," uvedl Sivek. Věří zároveň, že se tým fanouškům za jejich důvěru odvděčí. "Chceme hrát atraktivní hokej, který bude bavit diváka, a od týmu ho také budeme očekávat," prohlásil Sivek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.