ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Plzeň stále nemá jistotu, že zůstane v extralize

Velikost textu:

Plzeň - Hokejisté Plzně stále nemají jistotu, že se představí v příštím ročníku extraligy. Čtvrtý tým uplynulé sezony v čele s kapitánem a zároveň generálním manažerem Martinem Strakou totiž sužují finanční potíže. Mužstvo dokonce přijde o generálního partnera, jímž byl dosud Lasselsberger. Klub navíc údajně ještě dluží hráčům peníze na výplatách. Tým prosí o pomoc město.

Radost plzeňských hokejistů ze vstřeleného gólu
Radost plzeňských hokejistů ze vstřeleného gólu
Otevřít galerii
 • Radost plzeňských hokejistů ze vstřeleného gólu autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Plzeň autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40639.jpg?1221207178

Plzeňští se tak ocitli v nelehké situaci. "Požádali jsme město o pomoc. Jedná se o tom již delší dobu. Pokud nám město pomůže, budeme to dál řešit," řekl jednatel klubu Jaromír Zavoral. Potvrdil tím, že po skončení spolupráce s Lasselsbergerem nenašli dosud Západočeši žádného dalšího hlavního sponzora, který by zajistil bezproblémový chod klubu. "V případě, že město odmítne, je však ta situace kritická," přiznal Zavoral.

Ve středu byl navíc již rozlosován nový ročník české nejvyšší soutěže, který má Plzeň zahájit na ledě brněnské Komety. Zavoral nechtěl předbíhat. "Víc k tomu zatím není co říci. Uvidíme, jak se to celé vyvine. Další schůzku máme v průběhu příštího týdne," uzavřel Zavoral.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.