MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Ve finále hokejové Ligy mistrů bude hrát s Magnitogorskem Curych

Espoo (Finsko) - Ve finále Ligy mistrů proti Magnitogorsku budou hrát hokejisté Curychu. Lions po prosincové domácí výhře 6:3 zvítězili i v dnešní semifinálové odvetě na ledě Blues Espoo 4:1. První finále se bude hrát ve středu 21. ledna v Magnitogorsku, druhý zápas o týden později v Curychu.

Utkání Espoo - Curych
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Na ledě Espoo Curych potvrdil, že se mu v této soutěži venku daří. V základní skupině zvítězili Lions v Linköpingu 7:2 a postup si zajistili výhrou v pražské O2 Areně 5:1 nad Slavií. Ve Finsku vedl úřadující švýcarský mistr po první třetině 2:0 díky dvěma přesilovkovým gólům. Při Alankově trestu otevřel skóre v 6. minutě Monnet a za deset minut potrestal vyloučení Huczkowského Seger.

I když naději pro finského vicemistra vykřesal v 34. minutě Kuoppala, zkušeného gólmana Sulandera už hráči Espoo znovu nepřekonali. Naopak Curych ještě přidal v 59. minutě dva góly při power play soupeře, když skórovali Trudel a Gardner.