ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Vítkovice oslavily výročí porážkou Slavie 6:3

Velikost textu:

Ostrava - Ve 31. kole extraligy porazili hokejisté Vítkovic pražskou Slavii 6:3. Díky tomu si udrželi vedení v tabulce před Litvínovem. Oslavy 80 let hokeje ve Vítkovicích tak korunovalo vítězství. Utkání lídra extraligy s třetím týmem tabulky přineslo vše, co se od extraligového utkání vysoké úrovně čeká. Na počátku závěrečné části to sice ještě vypadalo, že Slavia jako nezdvořilý host zkazí slavnostně laděný zápas, pak se ovšem Vítkovice zvedly a pěti brankami za necelých dvanáct minut přivedly ČEZ Arénu až ke skandovanému potlesku.

31. kolo hokejové O2 extraligy
31. kolo hokejové O2 extraligy
Otevřít galerii
 • 31. kolo hokejové O2 extraligy autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zápas mezi Slavií a Vítkovicemi autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Po slavnostním vyvěšení dresů začaly oba týmy opatrněji a první souvislejší akce se udála až v páté minutě. Bednářova řada si ale svým tlakem vynutila jen faul. Vítkovice se v oslabení pokusily o zajímavý brejk, Petrovického přihrávka však Radima Hrušku nenašla. V desáté minutě vyzkoušel Pincovu pozornost přes obránce Červenka a když napoprvé neuspěl, pustili jej ostravští obránci ještě k dorážce. Po ní se už síť za Pincem rozvlnila a hosté vedli.

Vítkovice však nesložily zbraně a tlačily se do zakončení. Stoprocentní přihrávku promáchl ve 12. minutě Kvapil, o dvě minuty později chyběla Petrovickému v brejku rychlost. Do první sirény se ale domácí přeci jen dočkali. V první přesilové hře Ostravanů se křížný pas dostal až ke Svačinovi, který v 19. minutě zavěsil puk do víka slávistické branky.

První dvacetiminutovka byla pouze předehrou k zajímavému hokejovému představení, které nabídla prostřední část. Ve 24. minutě zamířil Šimíček po Kvapilově přihrávce těsně vedle, na druhé straně to vzápětí zkoušel nadvakrát neúspěšně Beránek. Poté převzala iniciativu Slavia a několik dlouhých desítek vteřin trápila vítkovickou obranu, ovšem bez efektu.

Přibližně v polovině zápasu se rozpoutala krásná hokejová podívaná, ostravská hala se bavila hokejem a šance se střídaly na obou stranách. Proti Pincovi neuspěl v samostatném nájezdu David Hruška, na druhé straně rozhodil pražskou obranu Petrovický a následná Krstevova dělovka. Branku však přinesla až 37. minuta, kdy v oslabení Beránek povodil dva domácí obránce a bekhendem trefil místo pod Pincovou vyrážečkou.

Pouhých 13 vteřin po začátku třetí části už to s modrobílým mužstvem vypadalo zle. Za Pincova záda protlačil puk zblízka David Hruška a hosté vedli o dvě branky 1:3. Vítkovice ovšem inkasovaná branka vybudila k nevídanému zvratu. Ve 45. minutě se z mezikruží trefil nekrytý Burger a snížil na 2:3, přesně dvě minuty poté zakončoval do odkryté klece Ondřej.

Domácí fanoušci se v ten moment probudili, začali hnát Vítkovice kupředu a hokejisté se za to divákům odvděčili náramně. Za dalších dvacet vteřin strhnul vedení na stranu Vítkovic čtvrtou brankou Burger a v 51. minutě zvýšil už na 5:3 zblízka Kvapil. Elegantní Klimkova teč Jurečkovy střely v 56. minutě udělala za pohledným utkáním brankovou tečku. Zápas byl v ten moment rozhodnut a hokejisté si už v závěrečných minutách pouze užívali ovace ostravského publika.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.