ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Za reprezentaci už hrát nechci. Přednost má rodina, přiznal Salák

Velikost textu:

Do kolonky v počtu startů za reprezentaci už další zápas nepřidá. Brankář Alexander Salák přiznal, že za český národní tým už chytat neplánuje a chce se hlavně věnovat rodině. Jednatřicetiletý účastník olympijských her v Soči a tří světových šampionátů po minulé sezoně opustil Novosibirsk a další ročník KHL stráví v dresu Lokomotivu Jaroslavl.

Alexandr Salák
Alexandr Salák

"Za národní tým už hrát nechci. Mám čtyři děti a uvědomuji si, jak rychle čas letí," řekl Salák. "Celou sezonu trávíme v hotelích a letadlech. A mistrovství světa trvá také dlouho. Jsem už ve věku, kdy chci být doma s rodinou. Měl jsem možnost zachytat si v reprezentaci, byl jsem i na olympiádě. Už je to za mnou," uvedl odchovanec Strakonic, který má na kontě i dva zápasy v NHL za Floridu.

Od roku 2013 působí Salák v Kontinentální lize, kde chytal nejprve za Petrohrad a poté strávil tři a půl sezony v Novosibirsku. S Jaroslavlí podepsal v květnu roční smlouvu.

Za reprezentaci chytal Salák naposledy na mistrovství světa v Praze v roce 2015. O rok později se ze šampionátu v Rusku omluvil z rodinných důvodů. Na MS startoval také v letech 2013 a 2014. Celkem odchytal v národním týmu 40 utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.