ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Jágr je stále mimo hru, nad startem proti Prostějovu se vznáší otazník

Velikost textu:

Zdravotní stav Jaromíra Jágra se nelepší. Kladenský klub potvrdil, že v situaci šestačtyřicetiletého útočníka nenastal žádný posun. Zatím tedy není jasné, zda bude Jágr k dispozici pro úvodní čtvrtfinále prvoligového play-off proti Prostějovu, které čeká Rytíře na domácím ledě v úterý.

Zraněný Jaromír Jágr
Zraněný Jaromír Jágr

"Jaromír Jágr netrénoval s A-týmem ani dnes a čekáme na zprávu, zda bude schopen nastoupit v prvním čtvrtfinálovém utkání," uvedl tiskový mluvčí klubu Vít Heral.

Legendární forvard se zotavuje po zákroku havířovského útočníka Marka Sikory, který druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL tvrdě atakoval u mantinelu na začátku duelu 50. kola první ligy, jenž se hrál v sobotu 17. února. Po nešetrném ataku narazil olympijský vítěz z Nagana hlavou do mantinelu a utrpěl otřes i tržnou ránu.

Následně podstoupil kontrolní vyšetření v nemocnici, dosud nenastoupil a jeho zdravotní stav zůstává zahalený tajemstvím. Podle dřívějšího Heralova vyjádření čekal majitel kladenského klubu kromě jiného na návrat fyzioterapeuta Pavla Koláře z olympijských her.

Jágr potřebuje po lednovém návratu do Kladna sbírat starty kvůli regulím, podle nichž je třeba ke startu v baráži o extraligu sehrát za tým minimálně 15 utkání. Na kontě jich má zatím pouze pět.

Už nyní je proto jasné, že Jágr bude potřebovat, aby klub absolvoval v play-off (ve čtvrtfinále a v případném semifinále, pozn. autora) minimálně deset zápasů s ním v sestavě, aby v případné baráži mohl nastoupit. Do série s Jestřáby tak už nutně potřebuje naskočit. K započítání startu by Jágrovi stačila třeba jen chvilková účast na ledě.

"Technicky vzato, Jaromír teď ztratil dvě utkání. A pokud pomýšlíme na baráž, musí odehrát 15 zápasů. Je to pro nás nevděčné téma, ale nemyslím si, že by série skončily 4:0 a 4:0 nebo 4:1 a 4:1. Série bývají delší," podotkl Heral. "Že Jaromír dvě utkání vynechal, je samozřejmě problém, ale rozhodně to není fatální věc. Tak jako tak budeme chtít vyhrát každý zápas v play-off bez ohledu na cokoliv," zdůraznil Heral.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.