ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Hledač pokladů našel v jezeře prsten pro vítěze AHL a vrátil mu ho

Velikost textu:

Pittsford – Hledal poklad a našel prsten. A ne ledajaký. Lovec pokladů našel v jezeře během potápění s detektorem kovů prsten člena Síně slávy AHL Dicka Gamblea a předal jej původnímu majiteli, jehož syn Craig před lety cennou relikvii ztratil.

Dick Gamble (vlevo) přebírá ztracený prsten
Dick Gamble (vlevo) přebírá ztracený prsten

Gary Gavurnik tak dostál slibu, že prsten vrátí osmaosmdesátiletému bývalému útočníkovi, jenž sice zářil především v AHL, ale jako hráč Montrealu vyhrál v roce 1953 také Stanley Cup. Craig Gamble označil jeho čin za "fantastický".  

"Bylo jasné, že nejde o obyčejný prsten, když je ze Síně slávy. A že pro toho, kdo ho ztratil, je důležitý," řekl už dříve lokální televizi v Rochesteru Gavurnik, který prsten nalezl začátkem července.  

Dick Gamble byl přijat do Síně slávy AHL v roce 2007, rok po jejím otevření. Prsten dal následně synu Craigovi, jenž ho nosil sedm let každý den, než ho utopil v hlubinách jezera. Podle informací zámořských médií však svému otci o ztrátě nikdy neřekl. Místo toho sám požádal o náhradní. A bylo mu vyhověno - obdržel jiný, na němž je rovněž vyryté otcovo jméno.

Gamble hrál od roku 1950 šest sezon NHL. Kromě 14 utkání za Chicago a pozdějších tří startů v dresu Toronta hrál za slavný Montreal. Celkem v NHL nastoupil včetně play-off do 209 utkání a připsal si 85 bodů za 42 gólů a 43 asistencí.  

Přes Québec, který hrál v QHL, se dostal v roce 1957 do AHL. Hrál ji až do sezony 1969/70 a patří mezi nejproduktivnější hráče její historie. S Rochesterem soutěž třikrát vyhrál (1965, 1966 a 1968). V 899 zápasech v základní části nastřádal 892 bodů (468+424). V 70 duelech vyřazovacích bojů přidal 48 bodů za 19 branek a 29 nahrávek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.