ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Sledge hokejisté bijí na poplach. Chybí peníze, účast na paralympiádě nejistá

Velikost textu:

Praha – Na poslední paralympiádě vybojovali historické páté místo. Jestli se však čeští sledge hokejisté představí také na příštích hrách v Pchjongčchangu jisté není. Reprezentačnímu týmu totiž chybí milion korun, aby odcestoval v říjnu na kvalifikační turnaj do Švédska.

"Tím, že je situace nejistá, se nám netrénuje vůbec dobře. Zatím ani nevíme, jestli odjedeme," uvedl trenér české reprezentace Jiří Bříza.

Loni měli sledge hokejisté na fungování čtyři miliony z hokejového svazu. Po organizačních změnách ale nyní jejich činnost financuje pouze Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců.

"Peníze, které měla reprezentace na fungování na jednu sezonu, tak nemá ČATHS ani pro všechny paralympijské sportovce, a teď to rozdělte mezi všechny. Prostě, nedostalo se," povzdechl si kapitán české reprezentace Zdeněk Šafránek.

přehrát video
Šafránek: Na kvalifikaci a soustředění potřebujeme milion korun

Připlují finance z ministerstva?

Český paralympijský výbor se spoléhá na to, že kritickou situaci vyřeší peníze z ministerstva školství. "Pro nás je důležité, že na ministerstvu o tom problému ví, že se ve věci jedná a že se řešení hledá. Byli jsme ubezpečeni, že k tomu vůle je," nastínil předseda Českého paralympijského výboru Ondřej Sejpka.

Pouze na ministerstvo ale sledge hokejisté spoléhat nechtějí, o podporu poprosili své fanoušky. "Udělalo se video, které pomocí slevomatu vybírá sbírku a dotace od veřejnosti, abychom dali dohromady peníze," uvedl Bříza.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.