Urban Challenge Praha

České Budějovice uspěly v Havířově a vedou ligu o 11 bodů

Praha - Dominance českobudějovického Motoru v první hokejové lize pokračuje. Ve 38. kole zvítězili Jihočeši na ledě Havířova 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky. Kladno totiž zdolalo Prostějov až po samostatných nájezdech. Druhé místo proto aktuálně patří Jihlavě, která deklasovala Ústí nad Labem 4:0.

Radující se hokejisté Českých Budějovic
zdroj: hcmotor.cz autor: Pavel Kacerovský

Favorizovaným hokejistům Českých Budějovic dodaly klid dva góly Martina Heřmana během druhé třetiny. Havířov v závěrečném dějství zásluhou Kanka v přesilovce snížil a měl i obrovské příležitosti vyrovnat, ale 48 sekund dlouhou přesilovku pět na tři nevyužil. Brankář Gába uhájil tříbodový zisk i při závěrečné power play, kdy Jihočeši hráli navíc oslabení o vyloučeného Chovana.

Kladno poprvé představilo fanouškům kanadskou posilu, na kterou bylo zvědavo přes 1700 diváků. Josh Gratton se ale příliš neprosazoval. Rytířům se navíc nepovedla poslední třetina, ve které ztratili dvoubrankový náskok. Prostějovští po gólech Rudovského a Švece srovnali. O vítězi duelu nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Bod navíc zařídil domácím Jiří Burger.

Podobný scénář měl i duel Slavie s Přerovem. Pražané promarnili dvoubrankové vedení z úvodu utkání a stejně jako na Kladně rozhodovaly o vítězi duelu dodatečné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Petr Beránek.

Jihlava se posunula na druhé místo jednoznačným vítězstvím 4:0 nad Ústím nad Labem. Dukla dala v úvodu tři góly během 136 sekund, čímž si připravila rozhodující náskok. Jiří Říha dal třetí branku dokonce v oslabení. Definitivní podobu dostalo skóre už ve 23. minutě, když Říha tentokrát proměnil dvojnásobnou přesilovku.

Zatímco jihlavský Miroslav Svoboda oslavil třetí čisté konto v sezoně, Karel Vejmelka z Třebíče vynuloval soupeře podruhé. I díky výkonu svého brankáře pak Horácká Slavia porazila Frýdek-Místek 2:0. Oba góly dali domácí už v úvodní třetině.

Benátky přerušily třízápasovou sérii proher a vyválčily v Litoměřicích tři body za vítězství 3:2. V severočeském derby zvítězil poslední Most nad Kadaní 3:2.

38. kolo první hokejové WSM ligy:

Most - Kadaň 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 1. Mical, 10. Rod, 38. Kubinčák - 23. Hejcman, 31. L. Chalupa. Rozhodčí: Jílek - Štofa, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 267.

Jihlava - Ústí nad Labem 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 4. a 23. Říha, 2. Březina, 3. Szathmáry. Rozhodčí: Kašík - Měkýš, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1228.

Třebíč - Frýdek-Místek 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 4. Dolníček, 17. Malec. Rozhodčí: Dědek - Krátký, Šmika. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 1060.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 18. R. Pilař, 29. Barák - 17. Víšek, 24. Prokeš, 49. J. Mikyska. Rozhodčí: Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 770.

Havířov - Motor České Budějovice 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 46. Kanko - 24. a 37. M. Heřman. Rozhodčí: Mikula - Rožánek, Wesley. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 1589.

Kladno - Prostějov 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 5. Tenkrát, 22. Jánský, rozhodující sam. nájezd Burger - 42. Rudovský, 60. Švec. Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1702.

Slavia Praha - Přerov 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd P. Beránek, 6. Schleiss - 22. Kovařík, 24. T. Sýkora. Rozhodčí: Zubzanda, Pražák - Beneš, Belko. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 921.