ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Kanadský útočník Yellow Horn odchází z Plzně, končí na vlastní žádost

Velikost textu:

Plzeň – Trápení hokejistů Plzně v letošní extraligové sezoně si kromě trenérské výměny vybírá i hráčské ztráty. Kanadský útočník Colton Yellow Horn, který na západ Čech přišel v létě ze Znojma, opustil poslední tým české nejvyšší soutěže po dohodě s vedením na vlastní žádost.

Colton Yellow Horn v dresu Plzně
Colton Yellow Horn v dresu Plzně

Yellow Horn loni pomohl znojemským Orlům hrajícím mezinárodní EBEL ligu k překvapivé účasti ve finále. Stal se nejproduktivnějším hráčem play-off a získal také Ron Kennedy Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže. V dresu Plzně si však během jedenácti extraligových duelů připsal pouze čtyři body, všechny za branky.

"Po pátečním utkání mi volal Coltonův agent s žádostí o ukončení kontraktu. Ráno přišel sám Colton, že to není takové, jak si představoval. Když tady nechce pokračovat, nemá cenu jej nějakým způsobem držet. K dnešnímu dni byla ukončena spolupráce," uvedl sportovní manažer a trenér Plzně Tomáš Vlasák.

Západočechům patří aktuálně po čtyřech zápasech bez bodu poslední místo. Na třinácté Pardubice ztrácí bod a na dvanácté Karlovy Vary dva. Indiáni tak hledají posily, které by týmu pomohly z krize. "Hledáme pořád nějaké hráče nejen místo Coltona, ale momentálně trh nenabízí příliš možností. Nechceme vzít jen tak někoho. Musíme být přesvědčeni, že nám nový hráč pomůže," zakončil Vlasák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.