ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Nedvěd přinesl Liberci štěstí, tým ukončil sérii porážek

Velikost textu:

Liberec - Podruhé v kariéře oblékl hokejový útočník Petr Nedvěd dres Liberce a i tentokrát se mohl radovat z vítězství. Výhra nad Znojmem je však pro Bílé Tygry mnohem cennější než před sedmi lety v první lize, kde Nedvěd hrál v barvách svého rodného města poprvé. I díky zkušenému útočníkovi totiž Liberec ukončil sérii šesti porážek a posunul se z předposledního místa v tabulce na jedenácté místo.

Petr Nedvěd
Petr Nedvěd

Severočeši byli od začátku lepší, a přestože Znojmo díky sérii přesilových her na konci první třetiny vyrovnalo, Liberec získat tři cenné body. "Jejich přesilovky nás trochu zastavily. Pak jsme to ale ustáli a od druhé třetiny jsme byli lepším mančaftem," uvedl šestatřicetiletý útočník, který se v minulých týdnech neúspěšně snažil v kempu prosadit do kádru New York Rangers.

Liberci pomohla i skutečnost, že trenér Dušan Gregor nasazoval do hry jen tři formace. "Určitě to bylo dobré. Hráči se dříve dostanou do zápasu. Samozřejmě, že se takhle nedá hrát celou sezonu, ale my jsme, myslím, vsadili na správnou kartu. Potřebovali jsme mít větší tempo než soupeř, což se podařilo," uvedl Nedvěd, který nastupoval ve třetím útoku s Tomášem Klimentou a Zdeňkem Blatným.

Liberec v nové sezóně zatím neoslnil

Ambiciózní severočeský celek v letošní sezoně hraje výrazně hůře než v minulosti, kdy se stále pohyboval na čele tabulky. Podle Nedvěda je to v kabině cítit. "Je tady malinko zklamání, jak se sezona pro Tygry vyvíjí. Myslím si ale, že je ještě hodně zápasů do konce a ve tříbodovém systému stačí dát čtyři pět zápasů dohromady a skočíte na šesté sedmé místo. Bude to těžká práce, ale jak se říká tak od spodku se vždy odráží lépe," neztrácí víru Nedvěd. 

S výkonem nové posily byl trenér Dušan Gregor spokojen. "Petr ukázal velkou chuť do hokeje. Jsem přesvědčený, že v dalších zápasech dokáže, že je přínosem. Jeho výkon bude gradovat," uvedl slovenský kouč, který si pochvaloval i fakt, že se po jeho boku zlepšil i výkon zatím spíše se trápícího Klimenty.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.