ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Chci chytat, ale jsem rád za jakoukoli roli, tvrdí Pavelec

Velikost textu:

Praha - Brankář Ondřej Pavelec bude na startu mistrovství světa krýt z pozice dvojky záda Alexanderu Salákovi. Opora Winnipegu po povedené klubové sezoně však odmítá jakékoliv zklamání a dobře si uvědomuje, že během turnaje se může stát cokoliv. "Každý hokejista chce hrát, každý gólman chytat. Ale nechci opakovat všechna klišé. Řekl jsem, že rád přijedu v jakékoliv roli, to je odpověď na všechno," uvedl Pavelec.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec

Se Salákem už absolvovali více akcí a znají se. "Máme k sobě věkově blízko. V kariéře jsem nikdy neměl problém s gólmanem v týmu. Čeká nás čtrnáctidenní turnaj a budeme se snažit uspět. Jsme tu tři a chytat bude jeden. Další dva se budou snažit pomoci tomu jednomu, který bude chytat," prohlásil Pavelec.

Spekulace, jak se s domácím prostředím zvyšuje tlak na hráče, odmítá. "Nemám to rád, tlak je přece pořád, navíc ještě když hrajete NHL. Jsem od 17 let pryč a je velká konkurence, tlak je každý den na tréninku, je na zápasech. Nepovede se vám pár zápasů a jdete od válu," vysvětlil.

Ondřej Pavelec: "Ještě je chvilka času na aklimatizaci po návratu ze zámoří, ale za chvíli už nám to začne. A jsem rád, že sezona ještě nekončí a že jsem si to mohl takto prodloužit."

Tým, jak ho vybrali trenéři v čele s Vladimírem Růžičkou, se mu zamlouvá. "Uvidíme, jak to bude vypadat a jak si vše sedne. Ve finále je to pak hlavně o jednom zápase," připomněl Pavelec klíčové čtvrtfinále. Právě tam skončila jízda výborně hrajícího českého výběru při posledním domácím MS v roce 2004.

Klubovou sezonu prožil ve Winnipegu výbornou. "Jednu z nejlepších, jakou jsem měl. I proto, jsme postoupili do play-off," připomněl. Po návratu NHL do hlavního města provincie Manitoba v roce 2011 se tým dostal do bojů o Stanley Cup poprvé. "V klubu to hodnotí hodně pozitivně, pro celé město to byla neskutečná věc. Škoda, že jsme s Anaheimem vypadli 0:4 na zápasy, ale hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů NHL. Třikrát jsme vedli ještě ve třetí třetině a byla škoda, že jsme to nedotáhli," ocenil Pavelec sílu Ducks.

přehrát video
Pavelec začne MS na lavičce

Formu si dokázal načasovat tak, aby na závěr gradovala. "Měl jsem hodně povedený vstup, pak dostal prostor kolega (Michael Hutchinson) a chytal fantasticky. Já se pak mezi tyče vrátil a už tam zůstal. Lidé tady to třeba takhle na dálku tak nevnímají, ale sezona je opravdu hodně dlouhá a náročná. A já z ní mám opravdu dobrý pocit," dodal Pavelec, jehož jméno je za Winnipeg od začátku dubna mezi 30 kandidáty na Bill Masterton Memorial Trophy, která se uděluje za vytrvalost, sportovního ducha a oddanost hokeji.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.