ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
Před mistrovstvím světa

Hokejisté zahájili přípravu nezvykle ve Velkých Popovicích

Velikost textu:
aktualizováno 18. 3. 2015 20:59

Velké Popovice - Necelých sedm týdnů před začátkem mistrovství světa zahájila česká reprezentace přípravu na vrchol sezony. Tentokrát na netradičním místě. Osmnáctka povolaných hráčů se sešla na zimním stadionu ve Velkých Popovicích, kde hraje místní Slavoj krajskou soutěž. Reprezentace se tam bude připravovat do pátku, poté dostanou hráči volno a na stejném místě se sejdou v úterý.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička

"Když jsme řekli, že bychom tady trénovali, tak tady trochu přizpůsobili zázemí. Hlavně kabiny," řekl trenér Vladimír Růžička. Běžně národní tým touto dobou trénuje v Ice areně v pražských Letňanech. Tam se však od pátku do neděle konají turnaje, proto muselo vedení reprezentace hledat jiné tréninkové plochy.

Kouč národního týmu na prvním kempu neplánuje s hráči žádný nácvik speciálních kombinací. Chce pouze, aby hokejisté, kterým již skončila klubová sezona, byli na ledě. "Bude to jen o tom, aby si zahráli. Třeba tři na tři," řekl Růžička.

Ze hry o MS vypadl obránce Dinama Minsk Lukáš Krajíček, který má zdravotní problémy s ramenem. Příští týden se k mužstvu vedle již dříve avizovaného brankáře Jakuba Kováře z Jekatěrinburgu připojí obránci Hradce Králové Bohumil Jank a Martin Pláněk.

Hokejisté, kteří tvoří aktuální kádr reprezentace, by měli mít až na náhradního brankáře Jana Lukáše jistou účast v přípravných zápasech proti Norsku. Řada z nich se ale může dostat i na mistrovství. "Loňská sezona to ukázala. Počítáme s určitými hráči z NHL, ale všichni víme, jak to je. Dokud toho hráče nemám tady a nevyjede na led, tak to není jisté," řekl Růžička.

přehrát video
Reprezentace trénuje ve Velkých Popovicích

Nominace:

Brankáři: Jan Lukáš (Sparta Praha), Matěj Machovský (Plzeň)

Obránci: Jakub Jeřábek, Vojtěch Mozík (oba Plzeň), Lukáš Kovář (Vítkovice), Jan Kolář (Vladivostok/KHL), Jakub Nakládal (TPS Turku/Fin.)

Útočníci: Jakub Lev, Dominik Simon, Jan Schleiss (všichni Plzeň), Vladimír Svačina, Ondřej Roman (oba Vítkovice), Roman Horák, Robert Kousal (oba Podolsk/KHL), Jiří Novotný (Jaroslavl/KHL), Martin Růžička (Čeljabinsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Petr Pohl (Eisbären Berlín/Něm.).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.