ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Jaký je důvod, aby si mě tu drželi? ptá se v Devils Jágr

Velikost textu:

Newark Český hokejový útočník Jaromír Jágr počítá s tím, že jej New Jersey v případě nabídky před uzávěrkou přestupů v NHL vymění. Podle svých slov totiž není třiačtyřicetiletý nejproduktivnější Evropan v historii NHL pro tým Devils důležitý. Jágr nemá ve smlouvě klauzuli, že nemůže být vyměněn. Tu obsahují kontrakty dalších dvou českých opor, obránce Marka Židlického a útočníka Patrika Eliáše, kteří o možnosti trejdu nepřemýšlejí.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

"Když přijde něco, tak mě vymění. Jaký je důvod, aby si mě tu drželi? Nejsem pro tento tým důležitý," řekl Jágr. Po sezoně mu skončí roční kontrakt, který mu zaručuje s bonusy příjem 5,5 milionu dolarů, a může se stát nechráněným volným hráčem. Pokud neprodlouží smlouvu s klubem, kde dohraje sezonu, může s ním od 1. července uzavřít kontrakt jakýkoli zájemce ze slavné soutěže.

New Jersey ztrácí 26 zápasů před koncem základní části na postup do play-off 13 bodů. Jágr je s 29 body za 11 branek a 18 asistencí z 52 zápasů stále nejproduktivnějším hráčem Devils. Jeho čas na ledě ale od odvolání trenéra Petera DeBoera na konci prosince poklesl. Podle spekulací by mezi zájemci o Jágrovy služby mohly být Pittsburgh, Montreal, ale i několik dalších klubů.

Nechráněným volným hráčem se může stát v létě i Židlický, jemuž končí kontrakt s ročním příjmem tří milionů dolarů. "Nemyslím na to. Teď k tomu není co říct. Uvidíme. Nezáleží na tom, jestli máte klauzuli, že nemůžete být vyměněn. Už se mi to jednou stalo i s ní," řekl Židlický.

Eliáš má ještě na příští sezonu kontrakt s ročním platem 5,5 milionu dolarů. "Nechci pryč," ujistil Eliáš, který strávil v New Jersey celou kariéru a je klubovým rekordmanem v ofenzivních statistikách. Mezi kandidáty na výměnu jsou naopak další hráči s končícími kontrakty další český forvard Martin Havlát, Scott Gomez, Michael Ryder či Steve Bernier.

Zdroj: ČTK, NJ Advance Media

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.