ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
EXTRALIGA

Staňa už v sezoně za Spartu nenastoupí, trápí ho potíže se srdcem

Velikost textu:

Praha – Bez Rostislava Stani se budou muset do konce sezony obejít hokejisté Sparty. Pětatřicetiletý slovenský gólman, jenž do pražského týmu přišel loni v květnu jakožto týmová jednička, má potíže se srdcem, jež mu neumožňují zasáhnout do zápasů.

Rostislav Staňa
Rostislav Staňa

Staňa nastoupil naposledy 5. prosince v domácím utkání Sparty proti Plzni (3:4). Přestože ve svých vystoupeních někdy možná neoslňoval tak, jak se od něho očekávalo, sám si od první chvíle pochvaloval atmosféru ve Spartě. Nyní je však prioritou zdravotní stav, čekají jej ještě další vyšetření.

"Měl jsem po nemoci oslabenou činnost srdce, která mi momentálně nedovoluje vyvíjet sportovní aktivitu na maximální úrovni," vysvětlil Staňa.

"Věřím, že zase vše bude v pořádku, ale tuto sezonu už si bohužel nezachytám. Velmi mě to mrzí, protože na Spartě jsem se cítil výborně a toužil udělat s tímto týmem úspěch," litoval mistr světa z roku 2002, v jehož sbírce je i bronz z MS o rok později.

Nyní se Staňa místo bojů o extraligové body přesune na nějaký čas s rodinou do Košic, odkud pochází. "Od Sparty cítím velkou podporu, což mi samozřejmě pomáhá. Naše spolupráce trvá dále," ujistil Staňa, jenž v sezoně nastoupil k 13 utkáním, při úspěšnosti zákroků 90,32 procenta inkasoval v průměru 2,57 branky na utkání a jednou vychytal čisté konto.

"Bohužel je to smutná zpráva, ale zdraví je u každého z nás na prvním místě. Přejeme Rasťovi za celou Spartu, aby se brzy uzdravil. Od našeho klubu má plnou podporu," uvedl Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.