Krejčí hrdinou Bostonu, zařídil mu výhru gólem v poslední vteřině

New York - Hokejový útočník David Krejčí zařídil ve čtvrtečním utkání NHL gólem v poslední sekundě třetí třetiny výhru Bostonu nad San Jose 2:1. Český kanonýr předtím přihrál i na první branku Jaroma Iginly, celkem bodoval v šestém zápase za sebou.

Boston - San Jose
zdroj: ČTK/AP

Boston - San Jose 2:1

Duelu vedoucích týmů Atlantické a Pacifické divize dominovali oba brankáři. Tuukka Rask k výhře Bruins přispěl 38 zákroky a byl vyhlášen první hvězdou večera, Antti Niemi si připsal 15 zásahů a v součtu s minulými dvěma zápasy kapituloval po 119 minutách a 52 sekundách. Díky oběma gólmanům spělo utkání do prodloužení. V závěru ale domácí hráči založili poslední útok, Krejčí se ocitl na chvilku sám před brankou a usměrnil do sítě střelu Adama McQuaida od modré čáry. Do konce třetí třetiny zbývalo osm desetin, a "Žraloci" tak jako poslední tým NHL přišli o neporazitelnost v základní hrací době.

"Byl to šťastný gól. Snažil jsem se prostě střelu tečovat hokejkou a ono to vyšlo," prohlásil po zápase šťastný Krejčí, díky jehož gólu Boston prodloužil vítěznou sérii na čtyři utkání. Premiérové trefy v dresu Bruins se dočkal Jarome Iginla, který ve 39. minutě otevřel skóre. "Trvalo to déle, než bych si přál, ale jsem samozřejmě rád, že jsem se konečně trefil. Nebyl to gól úplně podle mého gusta, puk se ke mně šťastně odrazil, ale v současné chvíli jsem rád za všechno," radoval se Iginla, který přišel do Bostonu v létě po krátké anabázi v Pittsburghu.

Montreal - Anaheim 4:1

Mezi hvězdy čtvrtečního večera se zapsal také další český útočník Tomáš Plekanec, který se gólem a dvěma asistencemi zasloužil o výhru Montrealu nad Anaheimem 4:1. Plekanec se tak začíná dostávat do formy - zatímco v prvních šesti zápasech zaznamenal gól a asistenci, v posledních čtyřech posbíral čtyři góly a tři asistence.

Velkolepé ovace více než 21 tisíc diváků si v zápase vysloužil také útočník soupeře Saku Koivu, který oblékal dres Montrealu čtrnáct sezon, z toho posledních deset jako kapitán. Finský kanonýr za měsíc oslaví 39. narozeniny a mohlo to být naposledy, co se v Montrealu představil jako hráč. "Bylo to úžasné. Ale do konce sezony zbývá ještě spousta zápasů a uvidíme, co bude pak. Jestli to všem bylo naposledy, co jsem tady hrál, pak to bylo moc příjemné, i když jsme prohráli," řekl Koivu.

Tampa Bay - Chicago 6:5 P

Obránce Radko Gudas sehrál významnou roli při přestřelce Tampy Bay s Chicagem, která nakonec skončila výhrou jeho Lightning 6:5 v prodloužení. Český bek na sebe tentokrát neupozornil pěstní potyčkou, ale vlastním gólem, díky němuž Blackhawks v předposlední minutě třetí třetiny vyrovnali na 5:5.

Obránce Matthew Carle poslal Gudasovi zpětnou přihrávku ze středního pásma, potomek bývalého reprezentanta Lea Gudase však místo hokejkou zasáhl kotouč bruslí, od níž se puk odrazil za záda překvapeného brankáře Bena Bishopa. Nešťastný moment si ale Gudas vynahradil v prodloužení, kdy po jeho střele rozhodl o vítězství "Blesků" úspěšnou dorážkou Martin St. Louis.

New Jersey - Vancouver 2:3 SN

Stále jen jediné vítězství mají na kontě i po desátém zápase v sezoně hokejisté New Jersey, kteří na domácím ledě podlehli Vancouveru 2:3 po nájezdech. "Ďáblové" v utkání dvakrát vedli, první gól vstřelil Patrik Eliáš po přihrávce Jaromíra Jágra, druhou trefu obstaral obránce Eric Gelinas, který si ve svém druhém utkání v NHL (a prvním v sezoně) připsal premiérový gól. Jenže hosté dokázali pokaždé odpovědět, v nájezdech pak rozhodl o jejich výhře Mike Santorelli, který byl jediným úspěšným exekutorem v penaltovém rozstřelu.

Jedním z neúspěšných domácích hráčů byl i Patrik Eliáš, přičemž Devils v této sezoně ještě neproměnili ani jeden z jedenácti nájezdů. Hlavní roli v utkání sehráli oba brankáři. Zatímco Roberto Luongo v brance Canucks zastavil 28 střel, z toho 17 ve třetí třetině, domácí Corey Schneider si vyčítal laciné góly. "Měli jsme vyhrát 2:0. Je to frustrující. Čekal jsem od sebe víc," litoval Schneider.

Los Angeles - Phoenix 7:4

Dvěma góly se v divokém zápase na ledě Los Angeles blýskl Martin Hanzal, jeho Phoenix ale podlehl "Králům" 4:7. "Kojoti" prohrávali po první třetině už 0:4, dvěma góly ve druhé části a dvěma na začátku třetího dějství ale dokázali manko smazat. Kings však následně třemi góly znovu zvrátili zápas ve svůj prospěch.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:

Boston - San Jose 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 39. Iginla (KREJČÍ), 60. KREJČÍ - 41. Marleau. Střely na branku: 17:39. Diváci: 17 565.

New Jersey - Vancouver 2:3 po nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. ELIÁŠ (JÁGR), 10. E. Gelinas (ŽIDLIČKÝ) - 7. Kesler, 33. D. Sedin, rozh. nájezd Santorelli. Střely na branku: 30:21. Diváci: 13 203.

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Read, 44. Coburn - 19. B. Richards. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19 768.

Montreal - Anaheim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 12. Bournival, 17. PLEKANEC, 32. Gionta (PLEKANEC), 53. Bourque (PLEKANEC) - 49. Maroon. Střely na branku: 25:32. Diváci: 21 273.

Nashville - Winnipeg 3:2 v prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 16. Weber, 47. Hornqvist, 65. C. Smith - 34. Peluso (FROLÍK), 57. Wheeler. Brankář PAVELEC odchytal za Winnipeg celý zápas, z 33 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,1 procenta. Střely na branku: 33:36. Diváci: 16 075.

Minnesota - Carolina 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Niederreiter, 12. Parise, 60. Heatley - 27. Sjomin. Střely na branku. 27:28. Diváci: 17 668.

Dallas - Calgary 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 5. a 32. Chiasson, 32. a 44. Benn, 33. Dillon - 25. Stempniak. Střely na branku: 34:29. Diváci: 13 122.

Edmonton - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 58. Schultz - 19. Ovečkin, 36. Ward, 42. Bäckström, 54. Chimera. Střely na branku: 31:26. Diváci: 16 839.

Tampa Bay - Chicago 6:5 v prodloužení (1:0, 2:3, 2:2 - 1:0)
Branky: 38. a 58. Stamkos, 7. Carle, 22. Thompson (ŠUSTR), 52. Hedman, 62. St. Louis (GUDAS) - 30. Bickell, 31. Marián Hossa, 39. P. Kane, 42. Shaw, 59. Toews. Střely na branku: 25:43. Diváci: 18 820.

Los Angeles - Phoenix 7:4 (4:0, 0:2, 3:2)
Branky: 5., 18. a 60. King, 1. Kopitar, 11. J. Nolan, 45. M. Richards, 53. Frattin - 35. a 42. HANZAL (na obě VRBATA), 31. Halpern (Z. MICHÁLEK), 43. Doan. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18 118.