ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Definitivně poslední sezona, hlásí Petr Nedvěd před startem extraligy

Velikost textu:

Liberec - Hokejový útočník Petr Nedvěd potvrdil, že se s definitivní platností chystá na svoji poslední sezonu. Bez ohledu na to, jak povedená bude, jednačtyřicetiletý kapitán Liberce se po jejím skončení rozloučí s aktivní kariérou. Věří, že bude úspěšnější než ta minulá, kterou Severočeši končili v baráži.

Petr Nedvěd
Petr Nedvěd

"Bude to určitě poslední sezona, už to tak je," řekl liberecký rodák. "Bez ohledu na to, jestli bude dobrá, nebo špatná, taková, nebo maková. Tělo už se hlásí a chce to jinak," prohlásil. Držitel bronzu z loňského MS, který strávil většinu profesionální dráhy v NHL, by rád prožil poklidnější ročník ve srovnání s tím předchozím, v němž Liberec bojoval o setrvání mezi elitou. "Chceme se pohybovat v klidnějších vodách," uvedl Nedvěd.

Na prahu své 24. sezony mezi seniory se cítí dobře. "Ale po létě bývají všichni vcelku plní energie. Na tom budeme všichni podobně. Až sezona nám ale ukáže, jak na tom doopravdy jsme," odtušil Nedvěd. K týmu se opět připojil později, přesto věří, že při ostrém extraligovém startu v Třinci už bude stoprocentně připravený a manko dožene i díky zápasům v European Trophy.

Ctibor Jech, generální manažer Liberce

Ctibor Jech"Petr to takhle sám postavil. Jestli se pak budeme na konci sezony loučit, to se nemá cenu bavit. Pokud ano, to loučení nebude s takovým hráčem určitě snadné. Pokud to loučení skutečně bude... U takových hráčů nikdo neví. To je hráč, který se z týmu nevyhazuje. Petr už v minulosti říkal spoustu věcí. Já mu nyní hlavně přeju, aby mu vyšla sezona po všech stránkách a vydrželo mu zdraví."

"Hlavně zápasy mě dostávají tam, kde bych chtěl být," uvedl Nedvěd. "Pro každého z nás to pak bude pocitově ještě o něco lepší po 10 až 15 zápasech extraligy," doplnil. Tým po příchodu několika zkušených hráčů považuje za silnější. "Klub zareagoval na nevydařenou sezonu. Zjistili jsme sami, jak tenká je lajna mezi extraligou a první ligou. Vedení výrazně posílilo, tak uvidíme."

Varování, že play-off nepřichází automaticky, mohlo být i poučné. "Sice jsem nepochopil, proč a na jakém základě jsme byli loni řazeni mezi hlavní favority. Tomu při pohledu na hráče, kteří nám tehdy odešli, nerozumím. Sám jsem si však nemyslel, že to bude až takhle špatná sezona. Chybami se ale člověk učí," prohlásil Nedvěd v připomínce záchranářských prací.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.