ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Povodně ani rivalita je nezastaví, hokejové fanoušky čeká mezinárodní sraz

Velikost textu:

Praha – Je to raritní akce, v českém a snad i světovém měřítku nevídaná. Hokejoví fanoušci se chystají na společný sraz. Věční rivalové se na pár dní schází v přátelském duchu u sportu, hudby a půllitru piva, letos již posedmnácté. A nezastavila je v tom ani velká voda, která se přes místo srazu přehnala měsíc před jeho začátkem.

Hokejoví fanoušci různých klubů na srazu "táhnou za jeden provaz"
Hokejoví fanoušci různých klubů na srazu "táhnou za jeden provaz"

Obavy z agresivních střetů jsou zbytečné. Několik stovek zástupců nejrůznějších hokejových klubů se každoročně první víkend v červenci schází k přátelskému srazu. Letošní sedmnáctý ročník, který bude probíhat ve dnech 4.–7. července, organizují fanoušci hokejových klubů HC Sparta Praha a Medvědi Beroun.

Stejně jako v minulých letech nebude nouze o různé sportovní zápolení v duchu fair-play a hudební koncerty. Na ostrovním kempu v obci Zadní Třebaň bude k vidění pestrobarevný rej dresů, za dobu šestnáctileté historie těchto setkání zde vzniklo mnoho přátelských vazeb mezi jednotlivými kluby z extraligy, první ligy i nižších soutěží.

Málokdo před sedmnácti lety očekával, že se ze srazu fanoušků stane tradiční setkání, které pravidelně navštěvuje kolem 300 účastníků. První setkání přitom mělo být pouhou oslavou narozenin, na kterou dorazila třicítka fanoušků ze Vsetína, Karlových Varů, Pardubic, Českých Budějovic a Zlína.

Logo letošního srazu
Logo letošního srazu

"Původně to měla být jen menší oslava mých narozenin na přehradě Bystřička, kam jsme nakonec sezvali kamarády z jiných extraligových klubů," přiblížil komorní začátky tehdejší oslavenec Pavel Obadal, fanoušek Vsetína, kterému na srazech nikdo neřekne jinak než Placka. Od té doby nechyběl na žádném podobném setkání.

"Počasí nám tehdy nepřálo, na Moravu v té době přišly povodně. Všem se ale tato akce líbila a dohodli jsme se, že příští rok jí uspořádáme opět. Nikdo neočekával, že se z toho stane taková tradice," uvedl srazový průkopník.

Ani letos neměli pořadatelé kvůli počasí klid. Kemp v Zadní Třebáni skončil během záplav pod vodou a fanoušci Sparty tak několik týdnů před srazem pomáhali s odklízením škod. "Měli jsme trochu nahnáno, ale vše snad bude v pořádku a sraz bez problémů proběhne," prozradil sparťanský fanoušek Václav Kverka, jeden z hlavních pořadatelů.

"Je to hezká tradice. Když během sezony jezdíme na jiné stadiony, víme, na koho se obrátit. Díky dobrým vztahům nám většinou nehrozí žádné nebezpečí, setkáváme se navíc i mimo hokejové arény," uvedl Kverka. "Letošní sraz bude výjimečný tím, že bude tzv. poslední nezletilý," těší se pořadatelé, kteří kromě obvyklého sportovního i hudební programu připravili fanouškům i nové kratochvíle. "V plánu je karneval i jedno překvapení, které nechci prozradit," dodal.

Na sraz se kromě českých zástupců chystají i fanoušci ze Slovenska, Polska a Chorvatska. Vstupné na 17. mezinárodní sraz hokejových fanoušků je již tradičních 300 korun.

Pořadatelé předchozích srazů:

1. Vsetín (1997)
2. Karlovy Vary (1998)
3. Znojmo (1999)
4. Litvínov a Vsetín (2000)
5. Vsetín (2001)
6. Pardubice (2002)
7. Třinec (2003)
8. České Budějovice (2004)
9. Znojmo (2005)
10. Liberec (2006)
11. Zlín (2007)
12. Slavia Praha (2008)
13. Brno (2009)
14. Litvínov (2010)
15. Vítkovice (2011)
16. České Budějovice (2012)


Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.