ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Los hokejové extraligy

V pátek třináctého odstartuje Plzeň cestu za obhajobou s Vítkovicemi

Velikost textu:
aktualizováno 9. 5. 2013 14:17

Praha - Extraliga skončila před necelými třemi týdny a už je známo pořadí zápasů nového ročníku. Obhájce titulu Plzeň zahájí příští sezonu zápasem v domácím prostředí proti Vítkovicím. Losování proběhlo pod dohledem ředitele extraligy Josefa Řezníčka, který mimo jiné potvrdil platnost diskutovaného pravidla o nasazování juniorů.

Utkání Plzeň - Vítkovice
Utkání Plzeň - Vítkovice

Stejně jako Západočechy čeká poražený čtvrtfinalista také druhého účastníka dramatického finále Zlín. Berani zamíří na úvod do Litvínova, který ztroskotal stejně jako oni na Plzni a rovněž až v rozhodujícím sedmém utkání série. Sparta si po další velké přestavbě kádru ověří svou sílu před svými diváky proti Českým Budějovicím. Třinec přivítá Liberec, v repríze loňského finále se utkají Kometa Brno s Pardubicemi. V úvodu dojde také na dvě derby; v tom středočeském Kladno hostí Slavii, v podkrušnohorském zkříží hokejky Karlovy Vary a Chomutov.

Oba pražské kluby přitom byly po dohodě nasazeny tak, aby se co možná nejméně shodovaly dny jejich domácích zápasů. Podobné je to i v případě dalších lokálních rivalů Litvínova s Chomutovem a Vítkovic s Třincem.

Kontroverzní pravidlo o juniorech platí

Řezníček potvrdil definitivní platnost nově zavedeného pravidla o nasazování juniorů, přestože z mnoha klubů zazněl nesouhlas. "Ten ortel se souhlasem výkonného výboru (ČSLH) je daný a stejně tak i struktura zápisů do utkání," uvedl Řezníček. "V příští sezoně bude maximální počet hráčů 22, ale v 21 hráčích půjde o dva brankáře, 15 dospělých hráčů, tři hráče ve věku 20 až 22 let a jeden junior ročník 1994 a mladší. Jako 22. hráče může klub na soupisku doplňovat pouze hráče ročníku 1994 a mladší," vysvětlil šéf soutěže.

Do sezony 2014/15 se tato regule zkrátí o jednoho dospělého hráče. "Místo 15 dospělých bude jen 14. Kluby tak budou muset na tu maximální soupisku zapisovat povinně tři mladé hráče. V případě, že je mít nebudou, budou hrát v počtu sníženém o tyto pozice," dodal Řezníček s tím, že poté se celý program vyhodnotí.

Nový extraligový ročník začne v pátek 13. září, nový mistr bude znám nejpozději na konci dubna. "Vzhledem k olympijské přestávce se celý program o něco natahuje," připomněl Řezníček.

Los 1. kola Tipsport extraligy sezony 2013/14:

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice, HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec, HC Verva Litvínov - PSG Zlín, HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov, Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel, Rytíři Kladno - HC Slavia Praha.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.