ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Hrbas: Na čtvrtfinále s Američany se těšíme, je to velká výzva

Velikost textu:

Ufa - Podle obránce reprezentačního výběru hokejistů do 20 let Marka Hrbase je možné zopakovat vítězství nad Američany z minulého světového šampionátu, jímž čeští junioři v základní části turnaje odsoudili tým USA k účasti ve skupině o udržení. Zápas bere jako velkou výzvu, k úspěchu je však zapotřebí hrát jednoduše, s tlakem do brány a častou střelbou. Čtvrtfinálový souboj sledujte ve středu od 10 hodin na kanále ČT sport nebo na našem webu.

Zápas Švýcarsko - Česko
Zápas Švýcarsko - Česko

Svěřenci kouče Miroslava Přerosta zvládli svůj základní cíl. Věří však, že tím na šampionátu v ruské Ufě ještě neřekli poslední slovo. "Na zápas proti USA se těšíme, je to pro nás velká výzva. Můžeme jen překvapit, ale to samozřejmě není všechno. Chceme jít dál a doufám, že postoupíme," prohlásil Hrbas.

Česká dvacítka před rokem dvakrát dorovnávala náskok Američanů, ale třemi gólovými údery v posledních osmi minutách zaskočila favorizovaný zámořský tým a vyhrála 5:2. Nyní by se triumfem posunula do bojů o medaile. "Musíme hrát dobře zezadu a pozorně bránit střední pásmo. Důležité bude, abychom se tlačili do brány, více stříleli a zbytečně si nenahrávali až do prázdné branky," hledal Hrbas cestu k úspěchu.

Přiznal, že za minulý triumf byl tým hodně vděčný především brankáři Petru Mrázkovi, jenž se stal jednou z největších hvězd celého šampionátu. "Bylo to hodně o něm. Výrazně nám pomáhal a nejvíc asi právě v tomto utkání. Bude zapotřebí, aby nám náš gólman pomohl i zítra. A pokud budeme hrát dobře v obraně, v útoku už nám tam něco spadne," věří Hrbas.

U letošního souboje Mrázek už nebude, ale odlišností je víc. "Odlišné budou zápasy hlavně díky fanouškům. V Kanadě byla plná hala s osmnácti tisíci lidmi, kteří stáli za námi," vzpomínal Hrbas. Drtivým vítězstvím nad Slovenskem 9:3 mu prý Američané strach nenahnali.

"Na ten zápas jsem se nedíval, ale slyšel jsem, že Slováci udělali hned na začátku utkání dost chyb v obraně a Američané brzy vedli 5:0, což rozhodlo. Základem bude zbytečně nefaulovat, nepustit USA do trháku a mělo by to být dobré," uvedl Hrbas.

Český tým může těžit ze vzrůstající tendence svých výkonů. Úvodní zápas se Švédy přitom nezačal vůbec dobře. "Hned jsme hráli několik oslabení v řadě, čímž jsme dostali Švédsko do hry. Poté se ale naše výkonnost postupně zlepšovala, k čemuž nám určitě pomohl zápas s Finy, který jsme vyhráli. Poslední dvě vítězství byla vybojovaná. Věděli jsme, že s Lotyši to nebude jednoduché a se Švýcary už vůbec ne, takže jsme za výhry hodně rádi," shrnul Hrbas, hráč Kamloops Blazers v zámořské WHL.

Sám se svými individuálními výkony je zatím spokojený. "V obranném pásmu se snažím hrát jednoduše a nedělat zbytečné chyby, což se mi zatím daří. Navíc když vidím, že můžu pomoct přihrávkou útočníkovi dopředu, tak mu jí zkusím poslat a zatím to funguje," pochvaloval si Hrbas, jemuž výborně klape spolupráce s parťákem Davidem Musilem.

Kouč Přerost na ně spoléhá. "Je to super, s Davidem se mi hraje moc dobře, protože na sebe mluvíme a na ledě o sobě vždy víme. Hodně si pomáháme třeba při hře v rozích, což je hodně důležité," vysvětlil Hrbas.

Zdroj: ČT

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.