ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Legendární švédský obránce Lidström ukončil kariéru

Velikost textu:

Detroit - Jeden z nejlepších obránců historie NHL Nicklas Lidström ukončil kariéru. Dvaačtyřicetiletý Švéd své rozhodnutí oznámil na dnešní tiskové konferenci v Detroitu, kde strávil 20 sezon. "Dřív nebo později věk dohoní každého, a to se musí projevit i na výkonech. Hokej miluji a záleží mi na něm, konec holt přišel dřív, než by se mi líbilo," uvedl Lidström, kterému dobíhá šestiletá smlouva.

Utkání San Jose - Detroit
Utkání San Jose - Detroit

"V posledních třech letech jsem čekal až na konec sezony a pak jsem se rozhodoval, jestli na hraní ještě mám. Bohužel už teď je jasně vidět, že síla a energie se mi nevracejí tak, abych mohl pokračovat," dodal. Lidström se díky své spolehlivosti a vynikajícím ofenzivním schopnostem pravidelně umisťoval v popředí v hlasování o nejlepšího obránce soutěže.

Norris Trophy získal sedmkrát, v posledních 14 letech byl dvanáctkrát mezi nominovanými a ani jednou v tomto období neskončil hůř než šestý. V roce 2002 získal jako první rodák z Evropy Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče play-off. V základní části NHL odehrál Lidström 1 564 zápasů a nasbíral 1 142 bodů (264+878), dalších 263 duelů a 183 bodů (54+129) přidal v bojích o Stanley Cup.

Loučí se jako hráč s největším počtem zápasů mezi aktivními hokejisty. V pořadí základní části ho na prvním místě nahradí Roman Hamrlík (1 379), v play-off, pokud bude pokračovat v NHL, útočník Jaromír Jágr (180). Lidström je také členem exkluzivního Triple Gold Clubu, poté co k titulu z mistrovství světa 1991 a Stanley Cupům (1997, 1998, 2002 a 2008) přidal také olympijské zlato z Turína 2006.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.