ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Hvězdy se navzájem pozhasínaly, zní ze Švédska

Velikost textu:

Stockholm - Za fiasko a propadák označuje švédský tisk prohru hokejistů ve čtvrtfinále mistrovství světa ve Stockholmu s českým týmem. "Češi dostali šanci zadarmo a využili ji díky Milanu Michálkovi," konstatuje zklamaně deník Svenska Dagbladet. To, že domácí padli po chybě vlastní obrany, bylo podle něj pro zápas příznačné.

Zklamaní Švédové po prohraném čvrtfinále
Zklamaní Švédové po prohraném čvrtfinále

Svenska Dagbladet připomíná, že žádný jiný tým nemá od roku 2000 podobně úspěšnou bilanci postupů do semifinále MS jako Švédové. Mezi poslední čtyřku postoupili od mistrovství světa v Petrohradu vždy.

To, že se další postup nepodaří celku nabitému zvučnými jmény z NHL, si před utkáním s Čechy nikdo nepřipouštěl. Hráčů z NHL bylo v modrožlutých dresech hned šestnáct. "Bylo to příliš mnoho?" táže se komentátor deníku. Naznačuje, že v tomto případě mohlo platit přísloví "čím víc kuchařů, tím horší polévka". Ačkoliv se hráčům Tre Kronor podařilo smazat dvougólový náskok Čechů, ke zvratu v utkání vlastně nikdy blízko neměli, uvedl list.

Podle deníku Dagens Nyheter nebyl fiaskem sám fakt, že Švédové prohráli s takticky vyspělým českým mužstvem, ale skutečnost, jakým způsobem tak silný tým zmizel z turnaje tak brzy. "Pär Maarts udělal dobře, když v hráčích z NHL vzbudil chuť přijet na šampionát. Pak mistrovství začalo. A problémy také," napsal deník s odkazem na organizaci i zranění hráčů.

Šampionát skončil fiaskem

"Švédsko mělo zvučná jména, ale výborný tým dohromady nedalo. Když bylo zapotřebí hokejové bojovnosti, přišly spíš křeče. Hvězdy se schovaly za jména jiných a alibistickou hrou se navzájem pozhasínaly," nešetří DN kritikou. Fiasko na hřišti i kolem něj bylo podle deníku tím nejhorším, co se mohlo Švédsku stát před příštím šampionátem, který budou hostit opět s Helsinkami, ale v roce 2013 bude Stockholm hlavním dějištěm turnaje.

Severští novináři začali okamžitě po závěrečné siréně zpochybňovat další setrvání Pära Maartse na postu reprezentačního trenéra. Bulvární večerník Aftonbladet zdůrazňuje, že šampionát byl pro Švédy fiaskem na ledě i mimo něj, a to nehledě na to, že předseda hokejového svazu Christer Englund před novináři organizaci mistrovství ve Stockholmu chválil. Připustil, že mnoho prázdných míst v hledišti bylo "samozřejmě zklamáním".

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.