ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Bolí to jako čert, říká kanadský Getzlaf

Velikost textu:

Helsinky - Velmi hořkou pilulku museli dnes na světovém šampionátu spolknout hokejisté Kanady. Po porážce od Slovenska zkompletovali nelichotivý hattrick tří po sobě jdoucích porážek ve čtvrtfinále mistrovství světa, což kolébka hokeje zažila poprvé v historii. A to i přesto, že zámořský výběr hrál ve skupině výborně. "Je to dejá vu," uvedl generální manažer Kevin Lowe.

Smutní Kanaďané
Smutní Kanaďané

"Právě teď to bolí jako čert," prohlásil v rozhovoru se zámořskými novináři útočník Ryan Getzlaf. "Všichni makali příliš tvrdě na to, aby přišlo něco takového," posteskl si sedmadvacetiletý hráč. Právě na jeho hlavu ale padá největší díl viny za prohru a překvapivě brzký odjezd domů. V 58. minutě si zbytečně na útočné modré čáře vyšlápl na Juraje Mikúše, a zatímco slovenský forvard se těžce zvedal a zamířil do kabiny, Getzlaf ho tam následoval z rozhodnutí sudích.

Za faul kolenem dostal trest na pět minut a do konce utkání. "Cítím to tak, že jsem kluky potopil," přiznal Getzlaf. "Pro tým není snadné to přijmout, když odehrajete takový zápas, máte za sebou turnaj jako my a všechno ztratíte takovým způsobem," dodal. Domníval se, že čeští sudí Antonín Jeřábek a Martin Fraňo na něho byli až moc přísní.

"Naskočil si na mě. Je menší a jediné, o co jsem se snažil, bylo zasáhnout ho ramenem, což jsem také udělal. Taková porážka vážně bolí, je to hořká pilulka," uvedl Getzlaf. Trenér Brent Sutter byl jiného názoru a vadil mu nedostatek disciplíny kapitána jeho výběru v klíčových okamžicích zápasu. "Způsobili jsme si to sami," připustil Sutter. "Je to nepříjemné, ale ta bolest ve skutečnosti teprve začíná," prohlásil útočník John Tavares.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.