ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Novotný: Výkony zatím neodpovídaly našim kvalitám

Velikost textu:

Stockholm - Formace Jiřího Novotného s Jakubem Petružálkem a Lukášem Kašparem na křídlech zůstává jako jediná stále pohromadě při hledání ideálního složení útoků v týmu českých hokejistů na mistrovství světa ve Stockholmu. Tato trojice dostane šanci ukázat svou platnost z povedené přípravy znovu ve čtvrtečním utkání proti Lotyšsku, přestože poslední třetinu pondělního utkání s Norskem proseděla jen na lavičce.

Jiří Novotný
Jiří Novotný

"Přijali jsme to, celá lajna to respektovala. Já v tom problém nevidím. Zaplaťpánbůh, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce. My taky nejsme spokojeni s výkony, které předvádíme. Naše lajna má na víc," řekl dnes novinářům Novotný.

Před šampionátem se formace osmadvacetiletého hráče Barysu Astana prosazovala v každém zápase, na turnaji zatím dala jednu branku. Po velké chybě gólmana Viktora Fastha se trefil při prohře se Švédskem 1:4 Jakub Petružálek. "Snažíme se, základem je nedostávat góly. Když nějaký dáme, jenom dobře," uvedl Novotný s tím, že jako čtvrtý útok mají jiné úkoly.

Čeští hokejisté zatím svými výkony nepřesvědčili ani při výhrách nad Dánskem a Norskem. "Chceme to prorazit. Víme, že dosavadní hra neodpovídá našim kvalitám a potenciálu týmu," přiznal Novotný. V týmu se prý snaží dělat všechno, aby se hra zlepšila. "Už jsme si to v kabině vyříkali, jak mezi sebou my hráči, tak s trenéry."

Podle mistra světa z roku 2010, který byl v přípravě před příjezdem Tomáše Plekance z Montrealu i kapitánem, chybí ve hře více pohybu a zarputilosti. "Víme, že tady jsou všichni hokejisté kvalitní. Ale nám k tomu vždycky něco chybělo. Doufám, že to proti Lotyšům konečně odstartujeme a začneme hrát náš hokej, co jsme hráli celou Euro Hockey Tour nebo na turnaji v Brně," řekl Novotný.

Čeští hokejisté po dlouhých 14 letech sérii EHT ovládli, byli nejlepší v Euro Hockey Challenge a z devíti duelů před světovým šampionátem si připsali jen jedinou porážku v prodloužení s Finskem. "Dávali jsme si to rychle od hole, měli jsme pohyb, díky tomu jsme se dostávali do tlaku, vznikaly šance a přesilovky. V těch se musíme hodně zlepšit, hlavně se k nim dostat. Hra v převaze je alfou a omegou všeho," poukazuje na fakt, že český tým ještě v početní výhodě na turnaji neskóroval.

Během dvou dnů volna se snažil na zlepšení pracovat. "Měli jsme videa, všechno možné. Hlavně jde ale o to, vrátit se ke hře, kterou máme zažitou ze sezony," míní Novotný. V úterý si hráči také vyšli do centra Stockholmu na společnou večeři a řešili dosavadní vystoupení. "Byl to dobrý nápad. Řekli jsme si jen pár věcí, že musíme zabrat. Fakt víme, že to v nás je. Dlouho jsme to předváděli, musí to jednou přijít. Upřímně řečeno, už se o tom nechceme moc bavit a spíš to ukázat na hřišti."

Proti Lotyšsku půjde českému týmu o důležité body v boji o play-off. "Lotyši jsou jeden z těch opravdu silných týmů, budeme chtít urvat všechny tři body. Musíme na ně vlítnout a přehrát je," řekl osmadvacetiletý bojovník. Prakticky celý tým soupeře zná z KHL. "Několik sezon hrají v Rize spolu, nebude to jednoduché. Měli jsme s nimi šanci hrát dvě přípravy před mistrovstvím. Víme, co od nich očekávat. Dá se říct ruský styl hokeje, jsou sehraní, dobře bruslí," dodal Novotný.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.