ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Byli jsme pod lavinou, hodnotí Nedvěd nejhorší zápas v historii

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2012 17:13

Stockholm – Potupným debaklem 0:7 skončilo pro české hokejisty druhé vystoupení na Švédských hokejových hrách. Podobně špatný zápas, v němž na soupeře absolutně nestačil, tým v sezoně ještě neodehrál. Byla z toho nakonec i rekordní porážka v historii samostatné republiky. Napravit reputaci si chce výběr kouče Aloise Hadamczika v nedělním duelu proti Rusku.

Utkání Česko - Finsko
Utkání Česko - Finsko

"Skóre 7:0 je 7:0. Je to škaredý výsledek a může to vypadat, že je to strašný debakl. Je to strašné skóre a napadalo nám to tam. Těžko se mi to hodnotí... Mám z toho zápasu rozporuplné pocity," připustil v rozhovoru s novináři útočník Tomáš Rolinek.

"Byly tam ale i světlé momenty. V té první třetině to dejme tomu vypadlo opticky dobře, ale oni nám dvakrát ujeli, dali z toho dva góly, na konci třetiny pak ještě třetí a pak už se těžko hraje," shrnul Rolinek klíčovou pasáž zápasu, v níž Finové během 10 minut získali vedení 3:0.

I přes průběžný stav byl český výběr odhodlaný zkusit vývoj ještě zvrátit. "Cítil jsem, že by to ještě mohlo jít, že to není ztracené. V kabině se řekne spousta věcí, že dáte gól, dva a budete zase blízko, ale na ledě to pak vypadalo úplně jinak," litoval Rolinek.

Nepříjemným překvapením nebyla jen výše porážky, která byla nejtěžší od debaklu 1:7 s Německem na Světovém poháru v roce 1996, ale také fakt, že české mužstvo si za celý zápas nevytvořilo prakticky ani jednu vyloženou šanci na skórování.

"I když jsme hráli u nich v pásmu, tak jsme hráli po rozích. Tam jsme je sice motali, ale nějakou super velkou šanci jsme si nevytvořili. Hrálo se proti nim těžce a měli nás výborně přečtené," ocenil Rolinek. "Musím se zeptat finských kluků, co jim trenér řekl a jak je na nás připravil, protože jsme si proti nim vůbec neškrtli," dodal.

S Finskem jako na houpačce

S Finskem hrají Češi v této sezoně jako na houpačce. Po úvodní porážce 0:4 přišla výhra 5:1, dnes debakl 0:7. "Dvakrát jsme s nimi prohráli vyšším skóre, jednou vyšším rozdílem vyhráli. Je zajímavé, že zrovna proti nim se hraje s takovými výsledky," podivoval se Rolinek.

Hadamczikův tým postupně zcela vyklidil pole, a když inkasoval sedmou branku již ve 41. minutě, vznášela se nad ním hrozba "desítky". Další gól už však Finové nepřidali. "Když jsme dostali ty dva góly ve třetí třetině, bylo to 7:0 a trenér si vzal oddechový čas, tak jsem si hlavně říkal, abychom žádný další gól už nedostali. Přál jsem si, ať to skončí a ať to není ještě vyšším skóre," připustil Rolinek.

Utkání Česko - Finsko
Utkání Česko - Finsko

O nápravu reputace se bude se spoluhráči pokoušet v neděli proti Rusům. "Hned v kabině jsme si řekli, že nemá cenu se tímhle výsledkem zaobírat, protože kdyby člověk řešil a hledal, kde udělal kdo co špatně, to by nás akorát potápělo dolů. Samozřejmě jsme prohráli, ale zítra je další zápas, který začne za stavu 0:0, a pokusíme se porazit Rusy," přislíbil Rolinek.

Jedním z klíčových okamžiků byl pravděpodobně hned úvodní gól Seveřanů v oslabení. "Místo toho, abychom dali v přesilovce sami gól, tak jsme ho dostali, což byla voda na soupeřův mlýn. Finy ten gól určitě nastartoval, to byl od nás dárek," myslí si zkušený útočník Petr Nedvěd.

Sám byl při něm na ledě a nechal po ztrátě puku v útočném pásmu ujet Lea Komarova, který otevřel skóre. "Kutlas (obránce Kutlák) tam jel, vracel se tam první, já jsem jel za ním, ale bylo to tam rozebrané," vysvětlil Nedvěd.

přehrát video
Ohlasy na utkání Česko - Finsko

Nedvěd se obával dvouciferného výsledku

"Nezačali jsme špatně, ale chyběl tomu gól. Nechci říkat, že by se ten zápas vyvíjel jinak, ale takhle oni dávali góly, a i když jsme sem tam hráli s pukem, bylo to tak všechno," připomněl velký zmar Nedvěd. "Čím více se pak snažíš, tak zjistíš, že tvůj výkon je ještě horší a hraje především soupeř."

Také jemu probleskla hlavou obava z dvouciferného výsledku. "I proto, že oni měli obrovské sebevědomí, dobře bruslili, měli vynikající pohyb a padalo jim to tam. My se v tu chvíli ocitali pod lavinou, sypalo se to na nás," podotkl Nedvěd.

Věří však, že tým si dnes vybral vše špatné a na nedělní bitvu s Rusy bude připraven lépe. "Je výhodou, že je ten zápas hned zítra, protože to můžeme brzy odčinit. Ale musíme se z toho poučit a musí tam za nás přijít úplně jiný mančaft. Pokud bychom nehráli jinak, nebude asi ten výsledek o moc jiný," konstatoval zkušený útočník.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.