MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Krejčí rozhodl penaltový rozstřel, ale přišel o bodovou sérii

New York - Český hokejista David Krejčí rozhodl v pondělním utkání NHL penaltový rozstřel a zařídil Bostonu na ledě Floridy vítězství 3:2 po nájezdech. Pětadvacetiletý útočník ale přišel o bodovou sérii, která trvala přesně měsíc. Krejčí během úspěšného období nasbíral v jedenácti zápasech šestnáct bodů za pět branek a jedenáct asistencí. Krejčí ve čtvrté sérii nevymýšlel nic komplikovaného. Jel přímo na brankáře Scotta Clemmensena a vystřelil. "Od začátku jsem věděl, co udělám, a jsem rád, že to dneska fungovalo," komentoval to.

David Krejčí se raduje z gólu
zdroj: AP

K penaltovému rozstřelu přitom vůbec nemuselo dojít. V poslední minutě základní hrací doby se totiž dostal do úniku útočník Floridy Michal Řepík, ale při bekhendové kličce mu sklouzl puk. I v prodloužení pak v brejku selhal další hráč domácích Kris Versteeg.

Český hokejista Rostislav Klesla podpořil jedním gólem vysoké vítězství Phoenixu 6:1 nad Coloradem. Devětadvacetiletý obránce svou druhou trefou sezony uzavřel v poslední části skóre utkání. Jednu asistenci si za vítěze připsal i Radim Vrbata, který se gólově neprosadil poprvé po třech zápasech.

O branky Coyotes se starali hlavně Shane Doan a Boyd Gordon, autoři dvou zásahů. Zbylý přidal Gilbert Brule, po jehož přesné přihrávce se prosadil i Klesla. Phoenix poprvé v sezoně dal více než pět branek a celkově šest hráčů zaznamenalo alespoň dva body. "Je skvělé, že k vítězství dnes přispělo tolik různých hráčů. Takhle to musí vypadat celou dobu. Každý se musí zapojit," těšilo trenéra týmu Davea Tippetta.

Hokejisté Nashvillu rozhodli o své výhře v úvodní třetině, kdy dali všechny tři branky a uspěli na ledě New Yorku Islanders 3:1. U třetí trefy Predators, kteří zvítězili v pátém utkání v řadě, si připsal asistenci Martin Erat. "Vypadalo to, jako bychom se neprobudili včas," řekl John Tavares, který v závěru utkání vstřelil alespoň čestný úspěch domácích a připravil tím Pekku Rinneho o čisté konto.

Ve zbývajících třech utkáních se už ale brankáři radovali z vychytané nuly. Prvním z nich byl Chris Mason, náhradník Ondřeje Pavelce, který zneškodnil 25 střel soupeře, připsal si druhý shutout sezony a dovedl Winnipeg k výhře 2:0 v Ottawě.

Páté čisté konto v sezoně zaznamenal Jimmy Howard, díky jehož 27 bezchybným zásahům zvítězil Detroit 5:0 nad Buffalem. Red Wings vstřelili všech pět branek v úvodních pětadvaceti minutách, u první z nich si připsal přihrávku Jiří Hudler. Detroit opět prokázal, že z jeho arény se body nevozí - zvítězil po patnácté za sebou a stanovil tím nový klubový rekord.

Nulu v pondělním programu NHL vychytal také slovenský brankář Jaroslav Halák, který kryl 22 střel a hlavně jeho zásluhou udolalo St. Louis doma Dallas 1:0. Duel gólmanů Haláka a Kariho Lehtonena rozhodl v 52. minutě T. J. Oshie. Díky vítězství se Blues s Vladimírem Sobotkou a Romanem Polákem bodově vyrovnali vedoucím týmům soutěže Chicagu a New Yorku Rangers.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Nashville 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Branky: 57. Tavares - 3. S. Kosticyn, 6. Halischuk, 12. Legwand (Erat). Střely na branku: 37:32. Diváci: 10.755.

Phoenix - Colorado 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 19. a 31. Doan, 37. a 46. Gordon (na druhou Vrbata), 8. Brule, 56. Klesla - 10. Kobasew. Střely na branku: 33:39. Diváci: 12.757.

Ottawa - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Slater, 27. Enström. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.927.

Florida - Boston 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Garrison, 36. Matthias - 2. a 35. P. Bergergon, rozhodující sam. nájezd Krejčí. Střely na branku: 40:35. Diváci: 19.018.

Detroit - Buffalo 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 6. Zetterberg (Hudler), 19. Franzén, 20. Lidström, 25. Bertuzzi, 25. Helm. Střely na branku: 26:27. Diváci: 20.066.

St. Louis - Dallas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 52. Oshie. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.036.