ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Hokejový Litvínov odvolal trenéra Kýhose, nahradí ho Kučera

Velikost textu:
aktualizováno 30. 11. 2011 16:27

Litvínov – Vedení hokejistů extraligového Litvínova odvolalo hlavního trenéra Vladimíra Kýhose. Jeho funkci převezme dosavadní asistent Jiří Kučera, nově jmenovaným asistentem se stal Viktor Lukeš. Člen představenstva společnosti Jiří Šlégr byl do konce sezony pověřen vedením tohoto realizačního týmu.

Hokejisté Litvínova
Hokejisté Litvínova

Důvodem odvolání trenéra Kýhose, které vstoupilo v platnost dnes, jsou podle tiskové zprávy severočeského klubu neuspokojivé výsledky mužstva v extralize. "Bylo mi to oznámeno dnes před tréninkem, ale těžko popisovat, jak jsem to přijal. To je prostě život trenéra; jednou jste dole, jindy zase nahoře," řekl staronový hlavní kouč Kučera.

Společně se Šlégrem již spolupracovali na lavičce během sezony 2009/10, kdy zkušený zadák vykonával funkci Kučerova hrajícího asistenta. "Tam není žádný problém," ujistil Kučera, který bude mít na starosti útočníky.

Lukeš už první tým vedl

Lukeš, který v posledních letech působil u litvínovské mládeže, ale první tým již vedl společně právě s Kýhosem v ročníku 2001/02, se bude starat o obránce. "A Jirka Šlégr bude tak nějak mezi námi," nastínil Kučera rozdělení kompetencí.

Pětapadesátiletý Kýhos se na střídačku svého mateřského klubu vrátil v závěru ledna, kdy vystřídal Roberta Reichla. V minulé sezoně dovedl své svěřence do předkola play-off, ve kterém nečekaně vyřadili favorizovanou Plzeň. Ve čtvrtfinále poté potrápili pozdějšího mistra Třinec, kterému nakonec podlehli 2:4 na zápasy.

přehrát video
Litvínov mění trenéra

Tyto výsledky vynesly Kýhosovi novou roční smlouvu s opcí, ale po sérii tří porážek, v nichž Litvínov nebodoval a pokaždé skóroval pouze jednou, se nyní s mužstvem nuceně rozloučil.

O deset let mladší Kučera, jenž působí u týmu od konce dubna 2009, kdy se stal asistentem tehdejšího trenéra Jaroslava Hübla, přebírá mužstvo na 11. příčce tabulky. Nejhorší celek na soupeřových kluzištích, kde Litvínov získal z 13 utkání pouze sedm bodů, povede společně s Lukešem a Šlégrem již ve čtvrteční předehrávce 27. kola v Karlových Varech.

Kučera se vzdal místa u juniorské reprezentace

Bývalý reprezentační forvard, který pomohl v roce 1996 vybojovat českému týmu titul mistra světa, se však se svým povýšením musel vzdát místa u reprezentačního mužstva juniorů, kde působil společně s Miroslavem Přerostem a Jiřím Fischerem. "Je to tak, na dvacítky nemůžu. Už jsem o tom informoval prezidenta svazu Tomáše Krále a hlavního trenéra Míru Přerosta," potvrdil Kučera serveru hokej.cz. "Radost z toho samozřejmě nemám. Měli jsme rozdělené úkoly, role Jirky Kučery v realizačním týmu byla poměrně významná," připustil komplikace Přerost.

Kýhos je druhým odvolaným koučem v tomto ročníku české nejvyšší soutěže. Jako první byl krátce po polovině října odvolán mladoboleslavský Vladimír Jeřábek. Hráče Bruslařského klubu následně připravovali sportovní manažer Milan Hnilička s asistentem Vladimírem Hiadlovským. Během uplynulého víkendu pak mužstvo převzal Petr Novák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.