ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Vítkovice posílil obránce Kudělka

Velikost textu:

Ostrava - Čtyřiadvacetiletý obránce Tomáš Kudělka je novou akvizicí hokejistů Vítkovic. Zlínský odchovanec, který v uplynulé sezoně působil v Pardubicích a finském Turku, dnes s celkem extraligových vicemistrů absolvoval první trénink na ledě. Vyjma krátkého, devítizápasového angažmá v Pardubicích v úvodu posledního ročníku se Kudělka od roku 2005 pohybuje v zahraničí. Hráč, kterého draftovala Ottawa, zamířil ze Zlína do zámoří, kde v nižších soutěžích prošel týmy Lethbridge Hurricanes, Binghamton Senators a Elmira Jackals.

Radost hokejistů Vítkovic
Radost hokejistů Vítkovic
Otevřít galerii
 • Radost hokejistů Vítkovic autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Vítkovice STEEL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192656.jpg?1283864432

Před loňskou sezonou zvolil návrat do Evropy: ročník načal v Pardubicích, ale po devíti zápasech se přestěhoval do Turku. Tam si ve 43 zápasech nejvyšší finské soutěže připsal gól a pět asistencí. 

Bývalý juniorský reprezentant a účastník světového šampionátu dvacítek v roce 2007 je třetí posilou Vítkovic. Do kádru trenéra Mojmíra Trličíka přišel slovenský zadák Karol Sloboda a ze zámoří se do útoku vrátil odchovanec Tomáš Káňa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.