MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Rusové porazili na Českých hrách Finsko 4:2 a jsou druzí

Brno - Hokejisté Ruska porazili ve svém závěrečném vystoupení na Českých hrách v Brně Finsko 4:2 a na turnaji obsadili druhé místo. Již dříve si sborná zajistila celkový triumf v seriálu Euro Hockey Tour. Finové nastoupili proti Rusku necelých 17 hodin po skončení předešlého zápasu a v 5. minutě se ujali vedení, když Mäenpää prostřelil Nabokova tvrdou ranou od modré. Rusové ale dokázali ještě v první části v přesilové hře vyrovnat a v druhé třetině utkání rozhodli.

Pozorný Vehanen dlouho držel nerozhodný stav, v 25. minutě se ale elitní útok sborné prosadil a Rusko vedlo 2:1. Finové dokázali sice ve dvojnásobné přesilové hře vyrovnat, druhý gól Zaripova však zajistil Rusku opět vedení.

Finové se poté snažili vyrovnat, ale překonat Nabokova potřetí se jim nepodařilo. Závěr zápasu poznamenala série šarvátek, kterou odstartoval hrubý faul Ruutua na Birjukova. Jako mstitel řádil na ledě zejména Aťušov. Konečnou podobu výsledku dal při finské power play Těreščenko.