ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Bratislavská aréna pro MS byla zkolaudována

Velikost textu:

Bratislava - Zrekonstruovaný bratislavský Zimní stadion Ondreje Nepely, na němž se bude hrát většina zápasů nadcházejícího mistrovství světa v hokeji, byl zkolaudován. Rozhodnutí zatím není právoplatné, do 15 dnů je vůči němu možné podat odvolání. "V tuto chvíli je to podepsáno. V pátek večer jsem dostal všechny dokumenty, měl jsem drobné výhrady, ale v úterý odpoledne jsem rozhodnutí podepsal," uvedl Rudolf Kusý, starosta bratislavské městské části Nové Mesto, kde se aréna nachází. Upozornil například na prasklé sklo a prosadil také omezení pro konání kulturních akcí na stadionu pouze do desáté večer.

Slovenská premiérka Iveta Radičová si prohlédla stadion O. Nepely
Slovenská premiérka Iveta Radičová si prohlédla stadion O. Nepely
Otevřít galerii
 • Slovenská premiérka Iveta Radičová si prohlédla stadion O. Nepely zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2466/246527.jpg?1302676659
 • Prohlídka stadionu Ondreje Nepely zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2466/246528.jpg?1302676694

"Hala je zkolaudována, plyne lhůta na odvolání, ale v tom problém nevidím," dodal Kusý. Starosta nepředpokládá, že by měl někdo námitky. Pokud se účastníci vzdají práva na odvolání, rozhodnutí může vstoupit v platnost i dříve než za dva týdny. Šampionát začíná 29. dubna.

Rekonstrukce arény začala zhruba před dvěma lety a vyšla asi na 96 milionů eur (2,3 miliardy korun). Financovaly ji stát a město. Během modernizace byla zbourána většina původní haly, po přestavbě se její kapacita zvýšila asi o čtvrtinu na 10 000 diváků.

V Bratislavě budou hrát své zápasy v základních skupinách slovenská i česká reprezentace, stadion bude hostit také utkání o medaile. Část zápasů mistrovství se bude hrát v Košicích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.