ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Čtvrtfinále začíná, obhájce z Pardubic míří do Zlína

Velikost textu:
aktualizováno 3. 3. 2011 14:22

Praha - Naplno se rozbíhá Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy, v němž zároveň začne cesta hokejistů Pardubic za obhajobou mistrovského titulu. Východočeši se na úvod čtvrtfinálových bitev představí ve Zlíně, na nějž ve vyřazovacích bojích naposledy narazili v roce 2005 ve finálové sérii, kterou vyhráli jasně 4:0 na zápasy. Svou sérii zahájí také České Budějovice s Vítkovicemi, které budou i přes lepší tabulkové postavení na úvod série v roli hostujícího týmu. Přímý přenos utkání Zlín - Pardubice sledujte od 18:45 na Čtyřce nebo webu ct4sport.cz.

Zlín - Pardubice
Zlín - Pardubice
Otevřít galerii
 • Zlín - Pardubice autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zlín - Pardubice autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zlín touží konečně překročit svůj vlastní stín - od zisku mistrovského titulu v roce 2004 totiž Berani nepřešli v play-off brány čtvrtfinále. Třikrát je v této fázi soutěže vyřadila Sparta, loni Slavia a před třemi lety se Zlín do play-off vůbec nedostal. Proto z celého zlínského týmu vyzařuje odhodlání překonat po tradičně dobrém umístění v základní části čtvrtfinálové prokletí.

Zajímavostí prvního čtvrtečního utkání bude i účast zlínského primátora Miroslava Adámka na střídačce. V minulosti totiž Adámek působil v roli lékaře zlínských hokejistů a nyní se na jedno utkání vrátí do své bývalé role. Fanouškům bude při vstupu na stadion rozdáno tři tisíce žlutých šál.

přehrát video
Před zápasem Zlín - Pardubice

Pardubičtí zamířili do Zlína již ve středu odpoledne, ve výpravě chybí pouze nemocný útočník Pineault. Obě mužstva nasbírala v základní části shodně 88 bodů, ve prospěch Beranů rozhodla lepší vzájemná utkání, a proto musí Východočeši začínat na ledě soupeře.

České Budějovice budou s Vítkovicemi v play-off bojovat vůbec poprvé. A hned za atypických podmínek, protože místo dvou domácích zápasů musí vzhledem k tenisovému Davis Cupu Ostravané začít po dohodě obou klubů na jihu a soupeře následně třikrát vyzvou doma, ačkoliv při postavení obou týmů po základní části měli právě Vítkovičtí začínat před svými fanoušky.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.