Slovensko - Česko

Slavia díky slepeným gólům porazila v derby Spartu 2:1

Praha - Hokejisté Slavie porazili v utkání 17. extraligového kola v pražském derby Spartu 2:1 a vrátili jí tak porážku z prvního vzájemného souboje této sezony. Před nejvyšší návštěvou ročníku - 9559 diváky - udělala Slavia rozhodující krok k výhře během 27 vteřin první třetiny, kdy se trefili Lukáš Endál a Pavel Kolařík. Za Spartu, která po porážce klesla na předposlední místo tabulky, snížil Petr Ton. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Brna porazili i podruhé v sezoně Zlín, tentokráte doma 4:2. Kometa rozhodla o výhře nad regionálním rivalem, který předešlé tři soutěžní zápasy vyhrál a dvakrát přitom neinkasoval ani gól, zejména v přesilových hrách. V oslabení inkasovali Berani tři ze čtyř branek. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Pardubic přehráli Litvínov 4:3 v prodloužení a připsali si třetí výhru za sebou. Cesta úřadujících mistrů za třetí domácí výhrou v sezoně však nebyla jednoduchá, Eaton ve třetí třetině prohrával 1:3, ale dokázal vyrovnat a v nastaveném čase vybojovat i druhý bod. Zápas rozhodl svou druhou brankou Adam Pineault. Litvínov je tak i nadále nejhorším týmem na kluzištích soupeřů, venku získal teprve druhý bod. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Vítkovic vydřeli nad Karlovými Vary vítězství 2:1 po samostatných nájezdech. Před zraky slavného ostravského rodáka Ivana Lendla byli polovinu utkání výrazně aktivnější, ale z převahy vytěžili jen gól a soupeř po zlepšeném výkonu v závěru dovedl zápas do penaltového rozuzlení. Nájezdy rozhodl Petr Pohl. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Třinec zvítězil na ledě Kladna 3:1 a potvrdil, že se mu proti Vagnerplastu daří. Oceláři totiž vyhráli už sedmý vzájemný zápas za sebou. Zápas rozhodl v 30. minutě svou první extraligovou trefou útočník Erik Hrňa a v 56. minutě potvrdil výsledek Martin Růžička. Kladno tak neodčinilo debakl ze Zlína 0:8 a zůstává ze ztrátou na chvostu tabulky. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Mladá Boleslav porazila České Budějovice 2:1 a ukončila tak sérii čtyř prohraných zápasů, ve kterých nedokázala skórovat. O výhru nad favorizovanými Jihočechy se postarala posila Aleš Padělek a Zdeněk Bahenský. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Plzně porazili Bílé Tygry 3:2, a přerušili tak pětizápasovou sérii proher s Libercem. Po vyrovnané první třetině se v prostřední části Indiáni ujali vedení, a přestože jim sudí neuznali další dvě branky, udrželi náskok až do konce utkání. O dva góly se postaral nově složený druhý útok Západočechů vedený Martinem Strakou. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy