ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Sparta chce po výměně trenérů upravit hráčům smlouvy

Velikost textu:
aktualizováno 27. 10. 2010 14:27

Praha - Bídné výsledky hokejové Sparty a nelichotivé postavení týmu v extraligové tabulce bude mít dopad i na hráče. Vedení pražského klubu, které v úterý večer odvolalo ze střídačky momentálně třináctého týmu soutěže trenéry Miloše Holaně s Davidem Volkem a na jejich místo jmenovalo Miloslava Hořavu s Radimem Rulíkem, teď bude s jednotlivými hráči projednávat úpravy jejich smluv.

Trenéři hokejové Sparty Miloslav Hořava a Radim Rulík
Trenéři hokejové Sparty Miloslav Hořava a Radim Rulík
Otevřít galerii
 • Trenéři hokejové Sparty Miloslav Hořava a Radim Rulík autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2056/205530.jpg?1288178991
 • BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2054/205351.jpg?1288118346

"Na základě výsledků týmu jsme došli k závěru provést radikální řez a odvolat trenérskou dvojici Holaň, Volek. Zároveň s tímto krokem projednáváme a stanovujeme jednoznačné finanční ukazatele, jejichž plnění je odvislé od výsledků klubu a jde do oblasti mzdové politiky," uvedl předseda představenstva a prezident klubu Viliam Sivek.

V příštích dnech podle Sivka všechny hráče čeká jednání s generálním manažerem Petrem Břízou. "S každým hráčem bude projednáno jeho mzdové zařazení s ohledem na výsledky jeho práce v klubu. Nebudu to specifikovat, ale bude přihlédnuto k tomu, jaké cíle Sparta má. A my se musíme dostat mezi prvních šest," řekl Sivek.

přehrát video
Sparta i Mladá Boleslav mění trenéry

Viliam Sivek, prezident klubu:

"Osobně jsem podobné umístění zažil před čtyřmi lety, kdy jsem do Sparty přišel. Vím, že jsme to dokázali zlepšit. Šli jsme krok po kroku a věřím, že to zvládneme i nyní."

Sparta dnes oficiálně představila novou trenérskou dvojici Hořava, Rulík. Že na střídačce předčasně skončí Holaň s Volkem, se prý vedení klubu společně s akcionáři rozhodlo po druhé třetině úterního zápasu v Mladé Boleslavi, kde nakonec Pražané vyhráli 2:0 a poprvé v sezoně bodovali venku. S novými trenéry Hořavou a Rulíkem, kteří na Spartě podepsali smlouvy do konce sezony, byli ale představitelé klubu v kontaktu již několik dní.

Hořava: Bude to výborná zkušenost

Nový trenér hokejové Sparty Miloslav Hořava bere angažmá v ambiciózním klubu jako výbornou zkušenost, i kvůli jeho špatnému postavení v extraligové tabulce. Společně s asistentem Radimem Rulíkem přebírají mužstvo na předposlední příčce a věří, že jejich příchod nebude mít pouze krátkodobý efekt.

Nad nabídkou nemusel dlouho přemýšlet, byť prý nehrálo žádnou roli, že se jedná zrovna o klub se zvučným jménem a tradicí. "Nebylo to složité rozhodování. Neberu to ale tak, že by to měla být pocta, že jde zrovna o Spartu. Je to prostě práce, která mě baví a kterou mám rád. S Radimem to bereme jako výbornou zkušenost, mužstvo je na třináctém místě a my se chceme pokusit společně s hráči to zlepšit. Uvidíme, jak se nám to podaří," řekl Hořava. "Těším se na to," dodal kouč, jenž byl bez angažmá od lednového odchodu ze švédského MODO.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.