ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Karlovarský bek Prošek má být už brzy propuštěn z nemocnice

Velikost textu:

Zlín - Včerejší zápas 11. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Zlínem a Karlovými Vary poznamenalo zranění Romana Proška. Zadákovi Energie při rychlém zásahu spoluhráčů a lékařů vytáhli zapadlý jazyk a Prošek skončil v nemocnici s otřesem mozku, kde zůstal na pozorování. V těchto chvílích leží na traumatologii v Baťově nemocnici, ale zítra by už měl být propuštěn domů.

Roman Prošek po zákroku Bedřicha Köhlera
Roman Prošek po zákroku Bedřicha Köhlera
Otevřít galerii
 • Roman Prošek po zákroku Bedřicha Köhlera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Roman Prošek na nosítkách autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Běžela teprve šestá minuta zápasu, když Bedřich Köhler najel u hrazení do Romana Proška. Karlovarský obránce zůstal po střetu bezvládně ležet na ledě. "Celý zápas jsem měl problémy, abych se mohl soustředit, protože jsem tam přijel první. Jak jsem neohrabaný, rukavice než si sundám, tak první, co bylo, že jsem se snažil volat na kluky, aby přišli. Naštěstí přijel první Martin Zeťovič, vytáhl Romanovi jazyk. Byl to hodně nepříjemný moment, nechtěl bych to už nikdy zažít," řekl brankář Lukáš Mensator.

Za potlesku celé arény opustil Roman Prošek hrací plochu na nosítkách a byl převezen do zlínské nemocnice. "Byl při vědomí, měl jen tržnou ránu ve vlasové části hlavy a otřes mozku," uvedl lékař záchranné služby Tomáš Baxa. Ani Bedřich Köhler se na ledě dlouho neohřál. Za svůj zákrok dostal trest ve hře a Proškovi se dnes přišel do nemocnice omluvit.

přehrát video
Roman Prošek skončil po zápase v nemocnici

V krátké době se přitom jedná už o druhé podobné zranění. Před deseti dny byl z nemocnice propuštěn Miroslav Holec. Slávistický útočník si z utkání v Plzni odnesl také tržné rány na hlavě a otřes mozku.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.