ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hašek má platit další pokutu za poškození jména extraligy

Velikost textu:

Praha - Hokejový brankář Dominik Hašek bude muset po svém odchodu z extraligy zřejmě platit další pokutu. Valná hromada Asociace profesionálních klubů totiž potrestala Pardubice, kterým pětačtyřicetiletý gólman v minulé sezoně pomohl k mistrovskému titulu, pokutou 150 tisíc korun za Haškova březnová vyjádření na adresu ředitele soutěže Stanislava Šulce. Podle zástupců jednotlivých týmů totiž poškodil dobré jméno extraligy. V minulých dnech dostali Východočeši od valné hromady APK pokutu ve stejné výši za poškození mistrovského poháru, ke kterému došlo na Haškově květnové soukromé oslavě.

Dominik Hašek
Dominik Hašek
Otevřít galerii
 • Dominik Hašek autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/945/94412.jpg?1245677441
 • Dominik Hašek v Rusku zdroj: www.sport-express.ru https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1713/171233.jpg?1275987898

Obě částky, i náklady na opravu poháru ve výši 70 tisíc korun, Pardubice požadují na základě smlouvy po hrdinovi olympijských her v Naganu. Hašek, momentálně působící ve Spartaku Moskva, by měl zaplatit celkem 370 tisíc korun.

Pokutu za poškození dobrého jména extraligy dostaly Pardubice za to, že dvojnásobný olympijský vítěz v březnu kritizoval Šulce za rozhodnutí disciplinární komise. Ta potrestala libereckého Milana Bartoviče za faul na Martina Tůmu z Českých Budějovic, jemuž slovenský útočník šlápl u mantinelu na nohu a poranil mu kotník.

Hodili bychom na něj deku a všichni ho seřezali

"Kdyby Standa Šulc přišel do pardubické kabiny, hodili bychom na něj deku a všichni ho seřezali," řekl Hašek v reakci na jednozápasový trest pro Bartoviče, který mnozí považovali za příliš nízký.

Valná hromada APK se Haškovými slovy zabývala i přesto, že ředitel soutěže Šulc na jejím květnovém zasedání navrhl, že nechce Haškova vyjádření dále řešit. "Informoval jsem členy valné hromady, že to nechci dále řešit, neboť se mě to osobně týká. Nechci, aby to bylo vnímáno jako moje osobní msta vůči Haškovi," uvedl Šulc.

Zastavit Haškovi činnost. Kdyby se vrátil...

Minimální pokuta za poškození dobrého jména soutěže je 50 tisíc korun, Šulc částku stanovil na trojnásobek a zástupci extraligových klubů jeho rozhodnutí následně potvrdili. "Padaly však návrhy, aby byl trest podstatně vyšší a neměl jen finanční charakter," naznačil Šulc, že někteří manažeři požadovali, aby byla Haškovi zastavena činnost na několik zápasů v případě, že se rozhodne ještě vrátit do domácí soutěže.

Hašek se o tom, že dostal další pokutu, dozvěděl od manželky, která převzala v Česku doporučený dopis od zástupců Pardubic. "Beru to jako fakt. Nepřijímám to však lehce. Pouze jsem v jednom článku vyjádřil svůj názor a své pocity," uvedl Hašek pro deník Sport.

Momentálně se rozhoduje, zda se proti verdiktu odvolá. "Než se rozhodnu něco podniknout, musím se projít minulostí, zjistit si další případy, kdo a jak byl trestaný. Dlouho jsem v extralize nehrál, takže nemám přehled o sankcích," vysvětlil.

Vyšší pokutu než Hašek dostal Pavel Kubina

Vyšší pokutu než Hašek dostal jen v roce 2005 tehdejší vítkovický kapitán Pavel Kubina, jenž dostal za své výroky na adresu rozhodčího Petra Boliny od disciplinární komise pokutu 200 tisíc korun a navíc mu byla zastavena činnost na patnáct zápasů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.