ME Maďarsko

Zlín udolal Prostějov v prodloužení a veze domů druhou výhru. Poruba složila reparát

Obhájce vítězství v první hokejové lize je dvě vítězství od postupu do semifinále. Po sobotní výhře 5:3 přidal Zlín v Prostějově i druhý čtvrtfinálový úspěch, tentokrát domácí udolal v prodloužení 3:2. Po 57 sekundách nastaveného času rozhodl Fin Mikko Salmio. I Vsetín vede 2:0 na zápasy, když v prodloužení porazil 2:1 Přerov. Poruba pak napravila sobotní zaváhání s Jihlavou a zvítězila 6:3. Stav série vyrovnala také Třebíč, která zdolala 4:1 Litoměřice.

Poruba v sobotu při vstupu do play-off podlehla Dukle 2:3 a už po 92 sekundách druhého duelu prohrávala po přesilovkové trefě Tomáše Havránka. V 8. minutě ale vyrovnal Ondrej Šedivý a v polovině úvodní části otočil stav Tomáš Šoustal. Po 66 sekundách třetí třetiny odpověděl Tomáš Harkabus.

V 51. minutě vrátil domácím náskok Lotyš Frenks Razgals, za 92 sekund v početní výhodě smazal ztrátu opět Harkabus, ale v čase 55:07 také v přesilovce znovu Razgals zařídil vítězný gól. Výsledek ještě pojistili Kanaďan Justin Lemcke také v početní převaze a Vít Christov.

Loňský finalista Vsetín po sobotní jednoznačné výhře 8:0 svedl o další úspěch tuhý boj. Sice už po 107 sekundách vedl díky brance Romana Vaňa, ale v 35. minutě odpověděl David Dobša. V čase 63:59 rozuzlil utkání v přesilové hře při vyloučení Tomáše Doležala Lotyš Daniel Berzinš.

Zlín loni ze šestého místa dokráčel až k triumfu v první lize a v návratu do extraligy mu zabránilo až v baráži Kladno, teď má opět nakročeno k tomu, aby ze stejné pozice vylepšil méně podařenou dlouhodobou část v play-off. V sobotu vykročil výhrou 5:3, ale v druhém duelu od 10. minuty prohrával po brance Zdeňka Doležala. V 17. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Vojtěch Riedl a v 32. minutě otočil stav Jakub Šlahař. Za 50 sekund ale vynutil nastavení Jiří Fronk a po 57 sekundách prodloužení zařídil radost hostů Fin Mikko Salmio.

Třebíč po úvodní prohře 1:3 už po po první třetině druhého klání vedla v Litoměřicích 2:0. V polovině úvodní části se radovala Horácká Slavia poprvé díky Matěji Psotovi a 47 sekund před první pauzou zvýšil obránce Antonín Bořuta. Ve 44. minutě upravil v přesilové hře Ladislav Bittner na 3:0. Hned za 21 sekund sice zkorigoval stav Petr Ton, ale 17 sekund před koncem při power-play ještě poslal puk do prázdné branky Michal Vodný.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy – 2. zápas:

Prostějov – Zlín 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 10. Z. Doležal, 33. Fronk - 17. Riedl, 33. Šlahař, 61. Salmio. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Kokrment, Dědek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2115. Stav série: 0:2.

Poruba  Jihlava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)

Branky: 51. a 56. Razgals, 8. O. Šedivý, 10. T. Šoustal, 57. Lemcke, 59. Christov  42. a 52. Harkabus, 2. T. Havránek. Rozhodčí: Kubičík, Šico  Vašíček, O. Veselý. Vyloučení: 8:9, navíc Dundáček (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:3. Diváci: 2768. Stav série: 1:1.

Litoměřice  Třebíč 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 44. Ton  10. Psota, 20. Bořuta, 44. Bittner, 60. Vodný. Rozhodčí: Zubzanda, Bejček  Polák, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1332. Stav série: 1:1.

Vsetín – Přerov 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 2. Vaňo, 64. D. Berzinš - 35. Dobša. Rozhodčí: Mejzlík, Zeliska–- Kráľ, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3320. Stav série: 2:0.