Archiv D: Blahopřání

Poruba na úvod čtvrtfinále zaváhala s Jihlavou. Litoměřice otočily s Třebíčí

O první překvapení čtvrtfinále play-off hokejové první ligy se postarala jihlavská Dukla. Na ledě vítěze základní části Poruby uspěla 3:2, když otočila z výsledku 0:1 na 3:1. Tabulkově po základní části nejvyrovnanější souboj vyhrály čtvrté Litoměřice proti páté Třebíči 3:1. Vsetín potvrdil roli favorita a rozstřílel Přerov 8:0. Zlín pak zahájil čtvrtfinále tím, že loupil na ledě Prostějova 5:3. Druhé zápasy sérií na tři vítězné se hrají na stejných místech v neděli.

Poruba, která ovládla dlouhodobou část o 19 bodů před Vsetínem, si připsala třetí porážku z posledních čtyř duelů. Jihlava, jež vyřadila v předkole pražskou Slavii 2:1 na zápasy, natáhla svou vítěznou sérii na tři utkání.

V čase 25:40 sice dostal Ostravany do vedení v oslabení Lotyš Frenks Razgals, ale Dukla otočila stav při vyloučení Lukáše Doudery na pět minut a do konce utkání. Nejdříve se ve 33. minutě prosadil obránce Jan Strejček a za 28 sekund také Radim Toman.

Ve 47. minutě zvýšil náskok hostů zadák Fabien Kočí. Za 151 sekund už jen zkorigoval výsledek v další početní výhodě Tomáš Šoustal.

Vsetín sice na konci dlouhodobé části prohrál tři z posledních pěti duelů, ale doma se mu dařilo a vyhrál tam už poosmé za sebou. Přerov se do čtvrtfinále dostal po obratu série s Pardubicemi B na 2:1 na zápasy. Valaši ve 12. minutě získali během 37 sekund dvoubrankové vedení. Skóre otevřel Štěpán Matějček a vzápětí se zapsal mezi střelce i bek Tomáš Ondračka.

Ve druhé části domácí definitivně rozhodli čtyřmi trefami. Dvakrát se prosadil Ondřej Machala a jednou Michal Hryciow s Lubošem Robem. V závěrečné části ještě přidali své druhé trefy v utkání také Matějček a Rob. Ruský gólman Maxim Žukov díky 22 úspěšným zákrokům udržel popáté v sezoně čisté konto.

Třetí Prostějov i šestý Zlín vstupovaly do play-off se sérii tří vítězství a Berani je dokázali prodloužit po obratu ve třetí třetině. Po 189 vteřinách se jako první prosadil domácí Tomáš Jáchym. Ve 12. minutě sice odpověděl Fin Jesse Paukku, ale po 16 sekundách prostřední části vrátil domácím vedení Zdeněk Doležal a ve 24. minutě zvýšil Tomáš Jiránek na 3:1.

V poslední dvacetiminutovce ale kralovali hosté. V čase 42:30 využil přesilovku Martin Lang a v 53. minutě v další početní výhodě vyrovnal Zdeněk Sedlák, který za 101 sekund rozhodl. Výsledek dovršil 23 sekund před koncem při power play do prázdné branky Mikuláš Zbořil.

Třebíč sice vedla v Litoměřicích od 7. minuty díky brance Davida Michálka, ale nakonec si připsala pátou porážku v řadě. V závěru druhé třetiny vyrovnal v přesilové hře obránce Tomáš Tomek a přesně po sedmi minutách závěrečného dějství otočil stav další bek Jakub Černohorský. V 53. minutě pečetil výhru Stadionu Petr Ton.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy – 1. zápas:

Poruba  Jihlava 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky: 26. Razgals, 49. T. Šoustal - 33. Strejček, 34. R. Toman, 47. F. Kočí. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Rakušan, Bezděk. Vyloučení: 3:5, navíc L. Doudera (Poruba) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 2158.

Litoměřice  Třebíč 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 38. T. Tomek, 47. Černohorský, 53. P. Ton - 7. D. Michálek. Rozhodčí: Petružálek, Micka - Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1476.

Vsetín  Přerov 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Branky: 12. a 43. Matějček, 26. a 40. Machala, 32. a 54. Rob, 12. Ondračka, 25. Hryciow. Rozhodčí: Zavřel, Barek - Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3510.

Prostějov  Zlín 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Branky: 4. T. Jáchym, 21. Z. Doležal, 24. Jiránek - 53. a 54. Z. Sedlák, 12. Paukku, 43. M. Lang, 60. M. Zbořil. Rozhodčí: Bejček, Mejzlík - Malý, Augusta. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 2373.