Po trailech přes hory

Frýdek-Místek vyhrál důležitý zápas v Přerově a utíká hrozbě sestupu

Hokejisté Frýdku-Místku zvítězili v dohrávce 44. kola první ligy v Přerově 3:2 a udělali velký krok k záchraně. Posunuli se z 13. na 11. místo a poslednímu Znojmu unikli čtyři kola před koncem základní části na sedm bodů. Na desátý Kolín, který drží poslední postupovou pozici do předkola play-off, ztrácejí jen dva body. Páté Litoměřice vyhrály v dohrávce 48. kola v Sokolově 5:3.

Utkání Přerov – Frýdek-Místek
zdroj: HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek zabral po dvou porážkách a připsal si pátou výhru z posledních sedmi utkání. V čase 3:25 sice dostal Přerov do vedení Darek Hejcman, ale hosté mezi 26. a 33. minutou otočili stav na 3:1 díky brankám Jana Výtiska, Michala Hoťka a Poláka Kamila Walegy, který využil přesilovou hru. Osm minut před koncem zkorigoval výsledek v oslabení Daniel Indrák. Sedmý Přerov prohrál třetí z uplynulých pěti duelů.

Litoměřice po sérii tří porážek uspěly podruhé za sebou, upevnily si páté místo a v boji o přímý postup do čtvrtfinále mají před Přerovem náskok pěti bodů. Devátý Sokolov potřetí v řadě nebodoval a prohrál šestý z uplynulých sedmi duelů. Dvěma góly pomohl k výhře Litoměřic Michal Vitouch, za poražené dvakrát skóroval Vojtěch Tomeček.

První hokejová Chance liga:

Dohrávka 44. kola:

Přerov - Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky: 4. Hejcman, 52. D. Indrák - 26. Výtisk, 30. Krajč, 33. Walega. Rozhodčí: Barek, Grygera - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1165.

Dohrávka 48. kola:

Sokolov - Litoměřice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 28. a 59. V. Tomeček, 16. Bernovský - 6. a 56. M. Vitouch, 19. Jícha, 28. Kordule, 60. P. Svoboda. Rozhodčí: Kostourek, Zeliska - Baxa, Dědek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 506.