Absa Cape Epic

Prokletí zlomeno. Motor otočil výsledek a po deseti duelech porazil Jihlavu

Ve šlágru 17. kola hokejové první ligy Motor České Budějovice odčaroval smůlu proti Jihlavě. Po deseti výhrách Dukly konečně ve vzájemných utkáních uspěl 4:1 a dál vede suverénně tabulku. Na druhé místo se posunul Vsetín, který vyhrál na ledě poslední Kadaně 2:1 až po samostatných nájezdech.

Hokejisté Českých Budějovic se radují z výhry
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Svěřenci Václava Prospala v souboji dvou rozjetých týmů názorně ukázali, proč vedou druhou nejvyšší soutěž.

Jako první sice udeřili hostující hráči zásluhou Lukáše Anděla po osmi minutách hry. Ve druhé třetině ale otočili skóre domácí Karel Plášil, Martin Novák a Milan Dančišin. Do prázdné branky už pečetil na 4:1 Jiří Šimánek.

Vsetín zvítězil podesáté z posledních jedenácti zápasů a posunul se na druhé místo. V Kadani vedl od 29. minuty díky brance Víta Jonáka v přesilové hře pěti proti třem. Ale 107 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal v početní výhodě Lukáš Klíma. V rozstřelu rozhodl ve prospěch favorita Antonín Pechanec.

O vítězství Poruby nad Kladnem se postaral dvěma góly útočník Petr Kanko. Čtvrtý je Přerov, který rozdrtil Slavii 5:0 a dvěma trefami se na tom podílel útočník Roman Pšurný. Zubři dokonale zareagovali na slabší období, v němž ve třech utkáních za sebou vstřelili jen jeden gól. Slávisté prohráli venku podruhé v řadě a opět bez vstřelené branky.

Havířov udolal díky hattricku útočníka Tomáše Gřeše Frýdek-Místek 6:3. Duel se více než o hodinu protáhl kvůli opravě poškozeného plexiskla v úvodním dějství. Poslední Ústí nad Labem doma podlehlo Litoměřicím 2:4 a Prostějov porazil Benátky nad Jizerou 5:1.

17. kolo první hokejové ligy:

Motor České Budějovice - Jihlava 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 24. Plášil, 26. M. Novák, 37. Dančišin, 59. Šimánek - 8. Anděl. Rozhodčí: R. Čech, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 6387.

Kadaň - Vsetín 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 59. L. Klíma - 29. Jonák, rozhodující sam. nájezd Pechanec. Rozhodčí: Zubzanda, J. Doležal - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 307.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky: 16. Prokeš, 39. Dvořáček, 54. L. Havlík, 56. Nouza, 59. Venkrbec - 58. J. Mikyska. Rozhodčí: Pilný, T. Veselý - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1130.

Poruba - Kladno 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 28. a 42. Kanko, 10. T. Jáchym, 12. Matějíček, 58. J. Káňa - 9. Svedlund, 47. Vampola. Rozhodčí: Kašík, Koziol - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 375.

Ústí nad Labem - Litoměřice 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 46. Melka, 54. Roubík - 18. Buchtela, 25. Rousek, 38. Flynn, 42. J. Kloz. Rozhodčí: Jechoutek, Valenta - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 1289.

Přerov - Slavia Praha 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky: 45. a 58. Pšurný, 8. Š. Kratochvil, 13. Moučka, 48. M. Zbořil. Rozhodčí: Vrba, Přikryl - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 3:4, navíc T. Sýkora (Přerov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1789.

Havířov - Frýdek-Místek 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky: 18., 39. a 45. Gřeš, 24. Pořízek, 34. Jergl, 60. R. Veselý - 29. Raška, 40. Krisl, 54. Š. Novotný. Rozhodčí: Dědek, Vokřál - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 7:8, navíc Husák (Frýdek-Místek) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1810.