FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Američanky a Švédky jsou po suverénních výhrách v osmifinále mistrovství světa

I ve druhém zápase na světovém šampionátu fotbalistek nezaváhaly a v předstihu si zajistily postup do play-off. Úřadující šampionky Američanky si s lehkostí sobě vlastní poradily s Chile (3:0) a před vzájemným duelem v závěrečném kole vedou tabulku skupiny F o skóre před Švédkami, které rozstřílely 5:1 Thajsko.

Fotbalistky USA se radují z gólu na mistrovství světa
zdroj: REUTERS autor: Christian Hartmann

O triumfu Američanek rozhodla dvěma góly šestatřicetiletá Carli Lloydová, která navíc ve druhém poločase neproměnila penaltu. Výběr USA vyhrál na šampionátu posedmé za sebou a útočí na rekordní sérii Norska, jež na mistrovstvích světa v letech 1995 a 1999 zvítězilo desetkrát v řadě.

Švédky za skalpem soupeřek vykročily už v prvním poločase, ve kterém třikrát skórovaly, což se jim na MS povedlo poprvé od roku 1991. Thajky naopak navázaly na debakl 0:13 s USA a už po dvou střetnutích vyrovnaly nelichotivý rekord Argentiny z roku 2007 v počtu obdržených branek v základní skupině.