Chance Extraliga 2023/2024

Modrič vystřelil Realu výhru nad Sevillou

Real Madrid zdolal na svém hřišti 1:0 Sevillu, svou druhou trefou v ročníku rozhodl v závěru záložník Luka Modrič. "Bílý balet" má v čele tabulky osmibodový náskok na druhou Barcelonu. Na rozdíl šesti bodů se může v pondělí přiblížit Girona, pokud si poradí v dohrávce s Vallecanem. Betis zvítězil doma 3:1 nad oslabeným Bilbaem. Druhý klub ze Sevilly se posunul na šesté místo tabulky o sedm bodů za dnešního soupeře, který je pátý.

Radující se Luka Modrič
zdroj: ČTK / AP / Manu Fernandez

Sevilla v posledních dvou utkáních udržela čisté konto a dlouho se proti ní nemohl prosadit ani Real. Až v 81. minutě krátce po příchodu na hřiště se trefil zpoza vápna o tyč střídající Modrič. Kapitán Sevilly Ramos tak proti svému bývalému klubu, v němž působil mezi lety 2005 až 2021, ve čtvrtém soutěžním zápase poprvé prohrál. Jeho současný tým je v tabulce na 15. příčce.

Betis do souboje týmů, které v lize neprohrály čtyřikrát po sobě, vstoupil lépe a v 38. minutě vedl 2:0 po gólech Ávily a vlastní brance Berchicheho. Vzápětí navíc dostal dvě žluté karty útočník hostů Neco Williams. Baskický celek i v oslabení krátce před pauzou zásluhou Guruzety snížil, vítězství ale domácím pojistil v 67. minutě Johnny.

Už 22 ligových zápasů čeká na vítězství Cádiz. Osmnáctý tým tabulky zachránil alespoň bod proti sedmnáctému Vigu v desáté minutě nastavení, kdy se trefil Machís.

Výsledky 26. kola španělské fotbalové ligy

FC Barcelona – Getafe 4:0 (20. Raphinha, 53. Joao Félix, 61. De Jong, 90.+1 López), Alavés – Mallorca 1:1 (76. Benavídez – 88. Nastasič), Almería – Atlético Madrid 2:2 (27. a 64. Romero – 2. Correa, 57. De Paul), Cádiz – Celta Vigo 2:2 (66. Juanmi, 90.+10 Machís - 11. Aspas, 58. Swedberg), Betis Sevilla – Bilbao 3:1 (13. Ávila, 38. vlastní Berchiche, 67. Johnny – 45.+7 Guruzeta), Las Palmas – Pamplona 1:1 (52. Rodríguez – 49. U. García), Real Madrid – FC Sevilla 1:0 (81. Modrič).