Sokolský zpravodaj

Podolski se rozloučil s reprezentací ve velkém stylu. Parádním gólem rozhodl zápas s Anglií

Dortmund – Parádní typickou dělovkou do šibenice se Lukas Podolski rozloučil s německou reprezentací. Jednatřicetiletý útočník tak rozhodl o výhře v přátelském utkání s Anglií, tým Joachima Löwa zvítězil 1:0.

Lukas Podolski (ve vzduchu) se loučí s reprezentací
zdroj: Reuters autor: Wolfgang Rattay

Angličané byli v prvním poločase lepší a světovým šampionům nedovolili jedinou střelu na branku. Naopak Adam Lallana trefil tyčku a ve velké šanci neuspěl ani Dele Alli, kterého vychytal gólman Marc-André ter Stegen.

Po změně stran Němci hru vyrovnali a v 69. minutě se Podolski blýskl krásnou dalekonosnou střelou do horního růžku. Jednatřicetiletý útočník uzavřel bilanci v národním týmu na 49 gólech ve 130 utkáních.

Domácí si v závěru náskok pohlídali a prodloužili sérii bez inkasované branky na 648 minut. Německo, které vede kvalifikační skupinu s plným počtem bodů a skóre 16:0, v neděli nastoupí v Ázerbájdžánu.