ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Velšský reprezentant Evans si prošel vězením kvůli znásilnění, teď byl očištěn

Velikost textu:

Londýn - Bývalý velšský fotbalový reprezentant Ched Evans, jenž strávil více než dva roky ve vězení za znásilnění, byl v novém procesu shledán nevinným. Právníci sedmadvacetiletého někdejšího útočníka Manchesteru City a Sheffieldu United uspěli po odvolání u poroty s novými informacemi.

Ched Evans se svou snoubenkou Natashou Masseyovou a advokátem Shaunem Draycottem
Ched Evans se svou snoubenkou Natashou Masseyovou a advokátem Shaunem Draycottem

V prohlášení, které přečetl mimo soudní síň fotbalistův právní zástupce Shaun Draycott, Evans uvedl, že verdikt přijal s velkou úlevou. Poděkoval svým přátelům a rodině a nejvíce pak své snoubence Natashe. "Rozhodla se možná až neuvěřitelně, že mě podpoří v mé nejtemnější hodině," uvedl Evans v prohlášení.

Podle Daycotta by se mohl Evans vrátit k fotbalu, tedy až doléčí současné zranění.

Evans, jenž má na kontě třináct startů za reprezentaci, byl odsouzen k pěti letům vězení v dubnu 2012. Po odpykání poloviny trestu byl v říjnu 2014 propuštěn. Obvinění ze znásilnění opakovaně odmítal, sex byl podle něj dobrovolný.

Devatenáctiletá dívka ho podle jeho tvrzení přizvala k hrátkám, které v hotelovém pokoji provozovala s jeho spoluhráčem Claytonem McDonaldem. Následně ale tvrdila, že byla natolik opilá, že si nic nepamatuje.

Nové vyšetřování vypátralo další dva muže, kteří s ní měli stejnou zkušenost, v jejich případě žádné obvinění ze znásilnění nenásledovalo.

Zdroj: ČTK, The Guardian

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.