ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Stanislav Levý bude koučem polského mistra Śląsku Wrocław

Velikost textu:
aktualizováno 3. 9. 2012 16:59

Praha - Stanislav Levý byl jmenován na post trenéra polského mistra z Vratislavi. Kouč, který trénoval Plzeň před Pavlem Vrbou a položil základy, na nichž pak nynější trenér vybudoval vítězný tým podepsal roční smlouvu s opcí. Zkušený kouč, jenž minulou sezonu dovedl k titulu albánský tým Skenderbeu Korce, ve Wrocławi nahrazuje trenéra Oresta Lenczyka, který nedokázal klub dovést do základní skupiny Ligy mistrů.

Kouč Stanislav Levý
Kouč Stanislav Levý

Levý nebude mít ve Vratislavi lehkou práci, klub chce obhájit loňský titul, na který loni dosáhla až v závěru ročníku přes silné konkurenty Ruch Chorzow či Legii Varšava. Zkušený trenér ale těžkou výzvu přijímá. "Beru to jako nejprestižnější štaci v kariéře. Myslím, že je to relativně prestižní angažmá. Cíle klubu jsou nejvyšší, chce se dostat do evropských pohárů," řekl Levý.

Bývalý reprezentační obránce, který v roce 1983 získal mistrovský titul s Bohemians Praha, tak byl bez angažmá jen necelý měsíc. Na začátku srpna skončil v albánském Skënderbeu poté, co se vyměnilo vedení klubu. S týmem v květnu dokráčel k obhajobě titulu a zahrál si s ním také ve finále Albánského poháru.

"Je to určitě pikantní, trénovat po sobě dva mistry. V Albánii jsem mohl zůstat, nabízeli mi prodloužení smlouvy. Ale poté, co skončil prezident, který mě přivedl, jsem se rozhodl smlouvu neprodloužit," uvedl Levý. Rodák z Prahy nebyl jediným kandidátem na post uvolněného trenéra, vedení uvažovalo také o bývalém kouči slovenské reprezentace Vladimíru Weissovi starším. Levý po konci angažmá v Albánii dostal více nabídek. "Za tu relativně krátkou dobu se objevilo dost konkrétních nabídek, mezi nimi byla i z Čech," přiblížil Levý.

Se Slaskem začal konkrétně jednat poté, co klub ve čtvrtek vypadl ve 4. předkole Evropské ligy. "Je otázka, pokud by v poháru nevypadli, jestli by ke změně vůbec došlo. Asi to bylo rozhodující pro odvolání trenéra. Samozřejmě jsem se nerozhodnul okamžitě, ale je to výzva. Jedná se o zajištěný klub, který má nový stadion, takže to rozhodování bylo relativně krátké," uvedl Levý.

Ligová premiéra ho s novými svěřenci čeká po reprezentační pauze na hřišti týmu Bielsko-Biala. "V okamžiku, kdy začala jednání nabírat na intenzitě, jsem okamžitě začal zjišťovat veškeré informace o mužstvu, abych byl připravený. Jací hráči tu hrají, kdo na jakých pozicích. Myslím, že za tu krátkou dobu jsem získal relativně přehled," dodal.

V českém fotbale Levý vedl Žižkov, Plzeň, Slovácko a Zlín, trenéra dělal také v Německu v TeBe Berlín, Hannoveru a Saarbrückenu.

Zdroj: ČTK, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.