ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

V předběžné nominaci lvíčat nechybí Kadeřábek s Krejčím, nováčkem je Kliment

Velikost textu:
aktualizováno 25. 5. 2015 13:01

Praha - V nominaci reprezentace do 21 let na soustředění před domácím ME nechybějí očekávané opory Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí, Matěj Vydra a Václav Kadlec. Všechny čtyři trenér Jakub Dovalil zařadil mezi 27 hráčů, z nichž se čtyři nedostanou na konečnou soupisku. Jediným nováčkem v týmu je Jan Kliment z Jihlavy. Otazník visí nad startem Jiřího Skaláka, který je po operaci menisku.

Fotbalová jednadvacítka
Fotbalová jednadvacítka

Kadeřábek s Krejčím se však k týmu připojí až po utkání reprezentačního A-týmu v kvalifikaci mistrovství Evropy na Islandu, které se bude hrát 12. června. U všech čtyř stále není jisté, zda nakonec budou moci na evropském šampionátu do 21 let startovat, protože se proti tomu mohou postavit kluby. Regule FIFA o povinnostech uvolňovat hráče se totiž na tento turnaj nevztahují.

Problémy dělá především Watford, který nedovolil Vydrovi trénovat v Praze s Duklou, aby byl na ME co nejlépe připraven. "Komunikujeme s ním (Vydrou) a víme, že se necítí dobře. Máme pro něj připravený klub, kde už mohl trénovat, ale musíme respektovat postoj anglického klubu, který se chová ve svém zájmu, a ne v zájmu české reprezentace," řekl manažer jednadvacítky Jaromír Šeterle.

přehrát video
Dovalil nominoval před Eurem to nejlepší

Podobný postoj může zaujmout i Sparta, zejména u Kadeřábka s Krejčím, které čeká i zápas na Islandu. V minulosti se spekulovalo, že kvůli brzkému začátku přípravy na další sezonu je nebude chtít na obě akce uvolnit. "Věříme, že všechny kluby vezmou v potaz, o jak mimořádnou akci na českém území jde, a že nám umožní vzít na turnaj nejsilnější možné mužstvo," uvedl Šeterle.

Případná Vydrova absence by byla velkou ranou i vzhledem k tomu, že jediným dalším útočníkem je Václav Kadlec, který navíc v prvním duelu turnaje s Dánskem nemůže hrát kvůli trestu. Další potencionální útočníci jsou v lize neproduktivní, takže neměl Dovalil příliš na výběr.

Proto se jako jediného nováčka rozhodl povolat Jana Klimenta, který v závěru sezony nastupuje na ofenzivních pozicích v Jihlavě a v posledních čtyřech kolech dal dva góly. "Teď jsem se na něj jezdil speciálně dívat. Je to silný a vysoký hráč s tahem na branku, může hrát v záloze i útoku a teď dokázal být produktivní. V posledním utkání s Libercem mě definitivně přesvědčil," sdělil Dovalil.

Otazník visí nad startem Jiřího Skaláka z Mladé Boleslavi, který je po operaci menisku. "Zrovna u něj by mě absence mrzela opravdu hodně, protože na jaře byl naším nejproduktivnějším hráčem a měl vynikající formu. Byla by to tragédie i pro něj," uvedl Dovalil. "Záleží, jak se to bude vyvíjet. Někdo je zdravý za 14 dní, někdo za tři týdny. Všichni ale udělají vše, aby to vyšlo," dodal.

Jednadvacítka začne přípravu na šampionát 1. června, následovat bude přesun do Rakouska na soustředění. Sedmého června se musí na UEFA odeslat konečná nominace. Turnaj odstartuje 17. června.

Nominace fotbalové jednadvacítky na soustředění před ME:

brankáři: Tomáš Koubek (Hradec Králové), Jiří Pavlenka (Baník Ostrava), Michal Reichl (Sigma Olomouc)

obránci: Jan Baránek (Viktoria Plzeň), Jakub Brabec, Pavel Kadeřábek (oba Sparta Praha), Tomáš Holeš (Hradec Králové), Jakub Jugas (Zbrojovka Brno), Roman Polom, Matěj Hanousek (oba Dukla Praha), Matěj Hybš (Vysočina Jihlava), Tomáš Kalas (Middlesbrough)

záložníci: Martin Frýdek (Slovan Liberec), David Houska (Sigma Olomouc), Ladislav Takács (Teplice), Lukáš Masopust (Jablonec), Robert Hrubý, Jaromír Zmrhal (oba Slavia Praha), Ondřej Petrák (Norimberk), Tomáš Přikryl (Dukla Praha), Michal Trávník (Slovácko), Jan Kliment, Adam Jánoš (oba Vysočina Jihlava), Ladislav Krejčí (Sparta Praha)

útočníci: Václav Kadlec (Sparta Praha), Jiří Skalák (Mladá Boleslav), Matěj Vydra (Watford)

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.