ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Odejdi! Del Bosque vyhodil Fábregase z tréninku

Velikost textu:

Curitiba – Jako by si fotbalisté španělské reprezentace už neuřízli svým brzkým koncem na světovém šampionátu pořádný kus ostudy, teď ještě přilili olej do ohně excesem na tréninku. Trenér Vicente del Bosque totiž během přípravy na poslední vystoupení svých svěřenců proti Austrálii poslal předčasně ze hřiště Cesca Fábregase.

Cesc Fábregas a Vicente Del Bosque na tréninku
Cesc Fábregas a Vicente Del Bosque na tréninku

Del Bosque počítal s Fábregasem do zápasu s Austrálií do základní sestavy, bývalý záložník Barcelony, který před několika dny přestoupil do londýnské Chelsea, ale tréninku zrovna moc nedával. Kouče Španělska to hodně rozladilo a Fábregase poslal ze hřiště. "Moji hráči myslí jen na sebe," odvětil třiašedesátiletý trenér po konci přípravy.

Del Bosque dovedl Španělsko k triumfu na mistrovství světa před čtyřmi lety a také s ním vyhrál evropský šampionát v roce 2012. V Brazílii však tým prohrál oba úvodní zápasy - s Chile 0:2 a s Nizozemskem dokonce 1:5. Del Bosque svými slovy původně naznačoval, že by mohl uvažovat o odchodu od národního týmu, španělský svaz ale s něčím takovým vůbec nepočítá.

Poslední duel s Austrálií už třeba španělský list El Mundo nebere jako šanci na vykoupení národního výběru. "Jednoho dne to muselo přijít, s tím musel každý počítat, ale nikdo si asi nepředstavoval, že konec bude tak bolestivý. Tým už nemá šanci na postup a jako trest musí sehrát ještě jeden zápas, zápas hanby, zápas mezi dvěma nejrychleji vyřazenými týmy tohoto šampionátu."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.