ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Ostudná výhra, komentují německé deníky postup na Euro po zápase s Gruzií

Velikost textu:

Berlín - Němečtí fotbalisté si sice zajistili postup na mistrovství Evropy, ale podařilo se jim to až v posledním zápase po těsném domácím vítězství 2:1 nad Gruzií. Outsider měl dostatek příležitostí, aby zápas i vyhrál, ale Němci nakonec dokázali množství svých šancí přetavit v góly, které znamenají postup a první místo ve skupině. Německý tisk ale nešetřil s kritikou na výkon národního týmu.

Thomas Müller v reprezentačním dresu
Thomas Müller v reprezentačním dresu

Internetová verze deníku Zeit dokonce označila hubené vítězství nad outsiderem za ponížení. "Proč od zisku titulu mistrů světa hraje německý tým takhle, bez stylu," uvedl list. "Ve fotbale můžou být některá vítězství potupná a přesně do téhle kategorie patří nedělní zápas. Hráči zahazovali šance jak na běžícím pásu a sami jich soupeři nabídli několik. Jak by to asi dopadlo, kdyby odvážná Gruzie jednu z nich proměnila?" dodal.

Německý tým nepovedeným výkonem navázal na prohru 0:1 z Irska a i trenér Joachim Löw moc dobře věděl, že před šampionátem ve Francii ho čeká spousta práce. "Stejně jako zápas v Dublinu, tak i tohle utkání pro nás bylo hodně poučné," řekl trenér.

"Na začátku jsme zahodili několik šancí, znervózněli jsme, přišly chyby a ve druhé půli jsme měli velké problémy a Manuel Neuer musel předvést několik světových zákroků," prohlásil. "Přijde mi, že nehrajeme s dostatečným zaujetím. Můžeme být spokojeni s postupem z prvního místa, ale poslední dva zápasy neodpovídají našemu standardu. Sice jsme splnili úkol, ale máme nad čím přemýšlet," uvedl.

Podle Löwa může za německé trápení špatná efektivita před brankou. "V průměru na jeden gól v poslední době potřebujeme sedm osm šancí. Ale můžu fanouškům slíbit, že na mistrovství bude mít Německo opět velmi dobrý tým a bude hrát o titul," prohlásil trenér.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.